تاریخ انتشار: 02 آگوست 2015 - از سراسر ايران, خواندني هاي برگزيده‌

همزمان با روز جهانی شیر مادر صورت گرفت؛ عیادت از مادران بستری در بیمارستان امام علی(ع)...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

برای اولین بار جمعی از بانوان شاغل در شهرداری زاهدان، استانداری و اداره کل ورزش و جوانان همزمان با روز جهانی شیر مادر به صورت نمادین از مادران بستری شده در بیمارستان امام علی(ع) عیادت کردند و با اهدای گل و شیرینی این روز را گرامی داشتند.
به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل؛ مدیر امور بانوان شهرداری زاهدان در حاشیه‌ی این مراسم گفت: موضوع تغذیه‌ی کودکان با شیر مادر یکی از مهمترین مسائلی است که امروزه مورد توجه تمامی جوامع قرار گرفته است و در همین راستا و به جهت اهمیت دادن به این موضوع، روز اول آگوست برابر با ۱۰ امردادماه با عنوان روز جهانی شیر مادر نامگذاری شده است که این در نوع خود بسیار موثر خواهد بود.
نوشین حسابی مقدم با اشاره به برخی از آیات و روایات وارده در خصوص اهمیت تغذیه‌ی کودکان با شیر مادر گفت: دین مبین اسلام به موضوع تغذیه‌ی کودکان با شیر مادر و ترویج این فرهنگ در جامعه بسیار اهمیت داده به طوری که حتی در برخی از آیات و روایات به آن پرداخته شده و ضرورت توجه به این امر مورد سفارش قرار گرفته و خوشبختانه در کشور ما به لحاظ برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی، این موضوع مورد توجه خانواده‌های ایرانی قرار دارد و جا دارد که در این خصوص اقدامات فرهنگی بیشتری صورت پذیرد.
وی در ادامه افزود: علاوه بر مزایای فراوانی که از تغذیه‌ با شیر مادر برای کودکان وجود دارد، این موضوع برای مادران نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که شیردهی مکرر توسط مادر موجبات آرامش و رضایت حاصل از این عمل را به دنبال خواهد داشت و باعث ارتقای وضیت روحی، روانی و عاطفی مادر شده و امنیت خاطر و شادابی بیشتری را نصیب مادر می‌کند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که تمامی دستگاه‌ها ذیربط برای پربارتر کردن این فرهنگ، با استفاده از قوانین موجود و اعمال برخی سیاستهای تشویقی و آموزشی برای بانوان شاغل در جامعه، تدابیر لازم را در نظر بگیرند. این در حالیست که شهرداری زاهدان برای اولین بار به جهت تشویق مادران، مبلغی را به عنوان هدیه برای بانوان شاغل در شهرداری که در ایام مرخصی زایمان به سر می‌برند در نظر گرفته است.

چاپ چاپ