باغ های خصوصی تفرجگاه عمومی شهروندان تهرانی شدند
شهردار منطقه يک:

باغ های خصوصی تفرجگاه عمومی شهروندان تهرانی شدند

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

۱۰ باغ به مساحت کلی ۱۵۶هزار و ۵۶۰ متر مربع در شمال تهران جهت احداث بوستان های شهری خریداری و به بوستان و تفرجگاه های عمومی برای استفاده عموم شهروندان تبدیل شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی یزدانی شهردار این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۱ موضوع تملک باغات قدیمی با مشارکت مالکان آنها در دستور کار شهرداری منطقه یک قرار گرفت تا علاوه بر حفظ پوشش گیاهی و درختان این اراضی به فضای سبز عمومی تبدیل و منافع آن در اختیار شهروندان قرار گیرد .
وی گفت: این اقدام با تعامل بین مدیریت شهری با منابع طبیعی برای نظارت و صیانت از اراضی ملی و توجه ویژه منطقه به حفظ باغ های شمیران انجام و طی آن درختان منطقه از خطر مرگ تدریجی رهایی یافتند .
این مقام مسئول گفت: باغ ها ریه های تنفسی تهران محسوب می شوند از این رو حفظ این عرصه ها برای پایداری شهر و افزایش سلامت و کیفیت زندگی شهروندان بسیار اهمیت دارد تا جایی که مدیریت شهری منطقه یک با تدابیر و تاکید شهردار تهران این مسئله را با حساسیت ویژه ای پی گیری کرد و توانست ۱۰ باغ قدیمی امیر سلیمانی ، خسروشاهی، آقابزرگی، انجیری۱ و۲، ملک ۱ و۲،وزیری، کامران، آصف و ملک ثابت را تملک و تفرجگاه عمومی نماید.

چاپ چاپ