تاریخ انتشار: 09 آگوست 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

نصب وسایل بازی کودکان در بوستان های منطقه ۷

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ گفت: به منظور استفاده بیشتر خانواده ها از فضای بوستان ها برای گذران اوقات فراغت ، وسایل جدید بازی کودکان در بوستان های باغ موزه قصر، هلال، جوان و آزادگان نصب می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، مهران احمدی با اعلام این مطلب افزود: تجهیز ورسیدگی به پارکها وفضای سبز یکی از اولویت های مهم کاری شهرداری است که در این راستا وسایل بازی کودکان وست های ورزشی در بوستان های منطقه نصب خواهد شد.
وی هم چنین توسعه فضای سبز شهر را حق طبیعی و ازحقوق شهروندی دانست و تصریح کرد: نصب وسایل ورزشی وبازی در پارکها تاثیر مستقیمی برسلامت شهروندان دارد چرا که بابهره گیری از این امکانات وانجام ورزش در طول روز سلامت خود را تضمین می کنند.
معاون شهردار منطقه ۷ نصب دستگاه ها وتجهیزات ورزشی در پارکها را بر اساس نیاز جامعه به انجام فعالیت های جسمانی وتوسعه فرهنگ سلامتی وتندرستی برشمرد وگفت: ورزش در پارکها نقش بسزایی در ایجاد روحیه شادابی وبه تبع آن آسایش وآرامش زندگی شهروندان را خواهد داشت.
وی از احداث ۸ مخزن بتنی ذخیره آب جهت آبیاری فضای سبز منطقه خبر داد و گفت: این طرح به منظور بهینه سازی الگوی مصرف صحیح آب، حفظ محیط زیست، افزایش سرانه‌های فضای سبز و افزایش پویای چشم انداز بصری در دست اجرا است.
احمدی تصریح کرد: برای تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز شهری به صورت کامل از آب خام و به شکل مکانیزه استفاده می‌شود، بنابراین ساخت مخازن بتنی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشکل تامین آب برای آبیاری را حل کند.
وی خاطرنشان کرد: ۳ مخزن ذخیره آب در بوستان آزادگان، بزرگراه شهید صیاد شیرازی خیابان ۴۸ و بزرگراه امام علی (ع) کوچه مالکی ساخته شده و احداث ۵ مخزن جدید نیز در دستور کار قرار دارد.

چاپ چاپ