احداث ۶ هزار متر مکعب دیواره ایمن در شمال تهران
روابط‌عمومي شهرداري منطقه

احداث ۶ هزار متر مکعب دیواره ایمن در شمال تهران

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

احداث ۶ هزار متر مکعب دیواره ایمن در شمال تهران
به منظور ایمن سازی معابر و جلوگیری از بروز خطرات احتمالی، بیش از ۶ هزار متر مکعب دیوار حایل سنگی در معابر شهری شمال تهران در حال احداث است.
به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه یک مهندس بهمن محبوبی معاون فنی و عمرانی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت : دیوار سنگی یکی از مهمترین اقدامات عمرانی در راستای بهسازی و ایمن سازی معابر شهری و جلوگیری از ریزش خاک و رانش ساختمان ها به دلیل مقاوم نبودن خاک است بر همین اساس امسال احداث بیش از ۶ هزار متر مکعب دیوارسازی در شمال تهران در حال اجراست .
معاون شهردار منطقه یک تصریح کرد: احداث دیواره های ایمن بر اساس نیاز سنجی های انجام شده در معابری که نیاز به بهسازی و مقاوم سازی دارند اجرا می شود که در حال حاضر این اقدام به صورت دیوار سنگی به متراژ ۳ هزار و ۷۰۰ متر مکعب در دیوار و رمپ سوار رو بیمارستان شهدای تجریش، بهسازی ترانشه های رها شده و خطر ساز در ضلع شرقی بوستان ملک ، دیوار سنگی خیابان شهید پورابتهاج ورودی به خیابان شهید افتخاری ، دیوار سنگی محدوده ناحیه ۶ در خیابان یاران ، بهسازی دیوار سازی مسیل دربند و بهسازی جداره سنگی کهف الشهدای ولنجک در حال کار است.
وی احداث دیوار بتنی را اقدام دیگری دانست و گفت: دیواره بتنی نیز در داخل کانال گلابدره به طول ۳۰ متر در ارتفاع ۴ مترو در خیابان هاشمی به طول ۴۰۰ متر و ارتفاع ۶ متر نیز در حال اجراست.
وی گفت: در سال گذشته بیش از ۱۵ هزار متر مکعب دیوار حایل (سنگی، بتنی) در معابر شمال تهران اجرا شده است.

چاپ چاپ