ازدید شهردار قم از روند ساخت و ساز مصلی قم
اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم

ازدید شهردار قم از روند ساخت و ساز مصلی قم

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

ازدید شهردار قم از روند ساخت و ساز مصلی قم
شهردار قم صبح امروز (چهارشنبه) ضمن بازدید از روند ساخت و ساز مصلی قم در جریان روند عملیات اجرایی این پروژه قرار گرفت.

دکتر مرتضی سقائیان نژاد در این بازدید مصلی را یکی از نمادهای مذهبی شهر قم در کنار حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران دانست و افزود: مصلی یک نهاد عمومی و مذهبی است که باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اهمیت نماز سیاسی عبادی جمعه این مراسم را یکی از اصلی‌ترین پایه‌های حفاظت از نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: شهرداری تمام توان خود را در راستای برپایی هر چه باشکوه‌تر نماز جمعه و خدمات‌دهی به نمازگزاران به کار می‌بندد.

دکتر سقائیان نژاد در ادامه با بیان اینکه برای توسعه مصلی علاوه بر کمک‌های دولتی می‌توان روی کمک‌های مردمی و خیرینی که دغدغه توسعه مکان‌های مذهبی را دارند حساب کرد ابراز داشت: باید با کمک‌های دولتی و مردمی هر چه سریع‌تر مصلی شهر قم را که یکی از نمادهای دینی شهر است برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر نماز جمعه آماده شود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قم هم در این بازدید ضمن تشریح روند عملیات اجرایی آماده سازی مصلی گفت: در صدد هستیم تا چند ماه آینده ساختمان مصلی را آماده برگزاری نماز کنیم.

حجت الاسلام ولدان در ادامه وحدت میان ائمه جمعه و مسئولان شهرها را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد:هر چقدر این وحدت بیشتر باشد توازن میان جسم و روح شهرها بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مصلی تنها برای روز جمعه نیست خاطر نشان کرد: تمامی ارگان‌ها و نهادهای استان می‌توانند برای کارهای عام المنفعه و دیگر مناسبت‌ها از این مکان استفاده کنند.

چاپ چاپ