نگهداشت بخشی از فضای سبز پایتخت بصورت ارگانیک
برای نخستین بار در سطح مناطق 22 گانه صورت گرفت؛

نگهداشت بخشی از فضای سبز پایتخت بصورت ارگانیک

تاریخ انتشار: 15 آگوست 2015 - خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۹ از نگهداشت بخشی از فضای سبز منطقه بصورت ارگانیک خبر داد و گفت: برای نخستین بار در فضای سبز شهری مناطق ۲۲ گانه این طرح اجرایی شده و طی یکسال اخیر نیز نتایج مطلوبی به همراه داشته است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی با اعلام این خبر اظهار داشت: استفاده از کودها و آفت کش های گیاه پایه و ارگانیک راهکار مناسبی برای کاهش مشکلات ناشی از مصرف ترکیبات شیمیایی به شمار می رود.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع در کلانشهر تهران، انجام طرح های اجرایی در زمینه کاهش مصرف کودها و آفت کش های شیمیای بسیار ضروری و با اهمیت است.
حسینی با بیان اینکه منطقه ۹ به عنوان اولین منطقه در شهرداری تهران ، فضای سبز ارگانیک را در ناحیه یک خود اجرا کرد نیز گفت: این طرح از پاییز ۹۳ در منطقه کلید خورد و تاکنون تحت نظارت ناظرین سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران و حمایت و راهنمایی دانشگاه تربیت مدرس تهران اجرای شد و نتیجه کار هم مطلوب ارزیابی شده است.
وی افزود: برهمین اساس در راستای آگاهی عموم شهروندان ، دوره های آموزشی برای بیش از ۲ هزار شهروند اعم از کارگران ، شهروندان و دانشجویان در مراکز آموزش گل و گیاه منطقه نیز برگزار شده است.
شهردار منطقه ۹ با اشاره به مشارکت و حمایت دانشگاه تربیت مدرس در تهیه آفت کش گیاهی بصورت نانو کپسول با پایه گیاهی درمنه نیز اذعان داشت: این محصول در کلینیک گل و گیاه فتح به دست آمد و در موسسه تحقیقات کشاورزی به ثبت رسید.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته توانستیم بخشی از بیماری ها در فضای سبز منطقه را با سموم گیاهی درمان کنیم و به شهروندان نیز بسته ها و کودهای ارگانیک بسته بندی شده در این مدت تحویل و در این خصوص نیز آموزش های لازم ارائه می شد.
شهردار منطقه ۹ تاکید کرد: اجرای این طرح اقدامی موثر در راستای کاهش آلودگی محیط زیست و مقابله با بیماری مهلک سرطان است و امیدواریم این طرح در تمامی فضاهای سبز شهر پایتخت اجرایی شود و همگان از نتایج مطلوب آن بهره مند شویم.
به گفته وی ، نخستین همایش فضای سبز ارگانیک شهری با حضور مدیران و مسئولان شهری ، اساتید دانشگاه و اعضاء شورای اسلامی شهر تهران روز چهارشنبه ۲۸ مردادماه در مرکز آموزش های شهید حیدری منطقه برگزار می شود.

چاپ چاپ