تاریخ انتشار: 16 آگوست 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

آغاز «طرح مدرسه آماده» در قلب پایتخت

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

فاز اول طرح مدرسه آماده، با هدف ارتقای سطح آمادگی و ایمنی مدارس شهر تهران با مشارکت ۲۳ مدرسه در منطقه ۶ اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ مهدی خسروانی، دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه با اشاره به این موضوع که کشور ما در معرض بلایای طبیعی است، گفت: از این روی با توجه به کمبود فضاهای باز، عدم رعایت استانداردهای لازم در اکثر سازه ها و همچنین تراکم فشرده جمعیت می بایستی اطلاعات و آموزشهای لازم در خصوص آمادگی هرگونه مواجهه با بحران به شهروندان ارائه شود .
به گفته خسروانی، در همین راستا “طرح مدرسه آماده” به همت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و با همکاری آموزش و پرورش شهر تهران اجرا می شود. در مرحله اول با ۴۲۰ مدرسه در شهر تهران اجرا خواهد شد و این طرح در منطقه ۶ نیز با حضور۲۳ مدرسه در دو مقطع ابتدایی و متوسطه مدارس دولتی اجرایی می شود.
وی در رابطه با نحوه اجرای طرح مدرسه آماده بیان داشت : طرح مذکور در ۶ مرحله شامل آموزش دانش آموزان منتخب، آموزش مدیران، آموزش پرسنل مدارس ،آموزش عمومی کلیه دانش آموزان مدرسه و اولیا ،برگزاری گردهمایی و در نهایت تشکیل گروه مدیریت بحران مدرسه به اجرا گذارده می شود .
خسروانی افزود : در مرحله نخست ۵۰ دانش آموز منتخب از هر مدرسه طی شرکت در اردوی دو روزه دوام در تابستان سال جاری در ماه دشت کرج با روش های امداد و نجات، اطفای حریق ، برپایی چادر، کمکهای اولیه ،شناخت و آشنایی با سوانح طبیعی، نحوه پناه گیری و تخلیه امن اضطراری آشنا می شوند.
وی در پایان گفت : تهیه و تدوین سند مخاطرات مدرسه ،شناسایی نقاط امن و ایمن ،شناسایی نقاط پر تردد و خطر پذیر از دیگر موارد اجرایی در این طرح است که در نهایت با اجرای کلیه موارد یاد شده گواهینامه مدرسه سبز ایمن به مدارس اعطا می شود.

چاپ چاپ