تاریخ انتشار: 17 آگوست 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

ایمن سازی ۶۰ تقاطع منطقه ۴ در طرح آسمان آبی زمین پاک

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۴ در جلسه ارزیابی اقدامات کمپین آسمان آبی زمین پاک گفت: در فاز ۱ و ۲ کمپین آسمان آبی زمین پاک ۱۰۶ کیلومتر از معابر و تقاطع های منطقه به همراه ۶۰ تقاطع ایمن سازی و مناسب سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، مهندس سید امیر عباس بهاری شهرداری منطقه ۴ در ابتدای این نشست با بیان اینکه این طرح ابتدا باید از خانواده شهرداری تهران آغاز شود سپس برای سایر شهروندان گفت: کارکنان شهرداری تهران سفیران خوبی برای کمپین آسمان آبی زمین پاک هستند و باید ابتدا این طرح در خانواده شهرداری تهران نهادینه شود.
وی افزود: مشارکت شهروندان در تحقق اهداف کمپین آسمان آبی زمین پاک یکی دیگر از اهداف این طرح است و ما تصمیم داریم تا با مشارکت شورایاران ، ائمه جماعات و همچنین مدارس این طرح را در خانواده ها و به صورت خانه به خانه نهادینه کنیم.
وی افزود: در فاز ۱ و ۲ کمیپن آسمان آبی زمین پاک در حوزه حمل و نقل و ترافیک ۱۰۶ کیلومتر از محدوده منطقه بهسازی و مناسب سازی شد
بهاری گفت: در این طرح ۱۲۰ کیلومتر از معابر محلی و بزرگراهی منطقه به منظور افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و خودروها خط کشی و ایمن سازی شد.
وی در ادامه با بیان اینکه آموزش شهروندان یکی از مهمترین اهداف کمپین در سال جاری است افزود: در این طرح ۴۱۰۰۰ نفر ساعت کلاس آموزشی برای بیش از ۲۹۰۰۰ نفر از شهروندان به ویژه رانندگان خودروهای عمومی و دانش آموزان و همچنین کارکنان شهرداری برگزار شد.
وی افزود: در این طرح آموزش و راه اندازی سفیران ترافیکی از جمله اقدامات شاخص خواهد بود و با همکاری ۲۰ سرای محله منطقه اجرا خواهد شد.
بهاری افزود: در حوزه فنی و عمرانی نیز با پخش بیش از ۲۵۶۰ تن آسفالت، ۲۷ تقاطع اصلی در فضایی به مساحت ۱۸۵۲۰ متر مربع شناسایی و بهسازی و روانسازی ترافیکی انجام شد.
به گفته شهردار منطقه ۴، راه اندازی اتوبوس آسمان آبی زمین پاک، نظر سنجی از شهروندان، اجرای طرح کوچه به کوچه ، برپایی نمایش های خیابانی از جمله اقدامات صورت گرفته در این طرح است.

پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ