رییس شورای اسلامی شهر کرمان:

هیچ خللی در اجرای پروژه‌های شهری ایجاد نمی‌شود

تاریخ انتشار: 17 آگوست 2015 - از سراسر ايران, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

رییس شورای اسلامی شهر کرمان ضمن تبریک فرارسیدن دهه‌ی کرامت به شهروندان کرمانی گفت: به مردم کرمان قول می‌دهیم با نظارت و پی‌گیری مستمر شورای شهر، هیچ خللی در اجرای پروژه‌های شهری ایجاد نمی‌شود.
فتح الله مویدی در نشست عمومی شب گذشته شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که با رفتن مهندس سیف‌الهی از شهرداری کرمان، پروژه‌های شهری عقب نمی‌مانند، تاکید کرد: ایشان شهردار پرتلاشی بودند و از این به بعد در پست بالاتری به شهرداری کرمان و شهرداری‌های دیگر استان خدمت می‌کنند.
وی با بیان این‌که حضور قرارگاه خاتم در طرح‌های عمرانی شهر کرمان یک نعمت است، افزود: شورا از پی‌گیری استاندار محترم و مهندس سیف‌الهی به‌عنوان معاون عمرانی ایشان که در حضور این قرارگاه در شهر کرمان نقش اساسی داشتند، تشکر می‌کند.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به ۱۱ پروژه‌ی در دست اقدام قرارگاه خاتم گفت: علاوه بر طرح مترو، ۱۰ تقاطع غیرهم‌سطح در شهر کرمان تعریف شده که اجرای آن‌ها با سرعت و قدرت آغاز شده است.
وی از آغاز اجرای سه تقاطع غیرهم‌سطح در روزهای اخیر خبر داد و افزود: عملیات شمع‌کوبی و فونداسیون تقاطع غیرهم‌سطح شهید «الله‌دادی» واقع در میدان «ابوذر»، تقاطع غیرهم‌سطح سردار شهید «بادپا» در بولوار «راه‌آهن» و تقاطع غیرهم‌سطح «شهیدان خلبان» در «غدیر دو» در حال ساخت است.
به گفته‌ی مویدی با شناسایی تاسیسات زیرساختی، ساخت زیرگذر میدان «آزادی» از خیابان «بهمنیار» تا خیابان «استقلال» آغاز شده است؛ ضمن این‌که و شاکله‌ی میدان «آزادی» در این طرح با اندکی تغییرات حفظ می‌شود.
وی با بیان این که مهندس بابایی سرپرست شهرداری از نیروهای توانمند و باسابقه‌ی شهرداری کرمان است، افزود: تعداد زیادی از افراد به شورا معرفی شدند که اعضای شورا در حال بررسی شایستگی و توانمندی آن‌ها برای تصدی پست شهرداری کرمان هستند.
سرپرست شهرداری کرمان نیز در این نشست با بیان این‌که در ساخت زیرگذر میدان «آزادی»، نماد میدان حفظ می‌شود، افزود: طبق قرارداد با قرارگاه خاتم، زمان بندی ساخت زیرگذر میدان «آزادی» ۲۳ ماهه است.
علی بابایی با اشاره به مطالعه و شناسایی تاسیسات زیربنایی موجود در میدان «آزادی» تاکید کرد: این طرح در شورای ترافیک استان بررسی و تصویب شده است.
وی از ارائه‌ی گزارش هفتگی از سوی سرپرست شهرداری به شورای شهر خبر داد و افزود: در حوزه‌های مختلف شهری، برنامه‌های کوتاه‌مدتی تدوین شده تا با اختصاص بودجه‌ی لازم اجرا شوند.
در ادامه‌ی این جلسه، علی منصوری رییس کمیسیون برنامه و بودجه‌ی شورا با بیان این‌که با سرپرستی مهندس بابایی، تفویض اختیارات شهردار ادامه پیدا می‌کند، گفت: مصوب شد اختیارات شهردار مانند برگزاری مزایده‌ها و مناقصه‌ها به سرپرست شهرداری واگذار شود تا خدمات شهرداری با روند طبیعی خود ادامه یابد. هم‌چنین علی‌اکبر مشرفی رییس کمیسیون مسایل کلان شهر با اشاره به بررسی طرح زیرگذر میدان «آزادی» در کمیسیون مسایل کلان‌ شهر گفت: طبق طرح قبلی قرار شد نماد میدان «آزادی» حفظ شود.
وی هم‌چنین پیش‌نهاد داد نماد شهر کرمان در میدان نصب شود.
زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری نیز تکمیل آسفالت و جدول‌گذاری شهر را در اسرع وقت خواستار شد و گفت: تاخیر در اجرای پروژه‌ی فاضلاب در بولوار «جهاد»، مغازه‌داران و شهروندان منطقه را با مشکل مواجه کرده است.
هم‌چنین صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان بررسی وظایف شورا و شهرداری در سند جامع مبارزه با موادمخدر را یک ضرورت دانست.
رویا دیوان‌بیگی رییس کمیسیون فرهنگ و آ‌تی نیز ارائه‌ی گزارش مبسوطی از فعالیت‌های خانه‌های فرهنگ و فرهنگ‌سراهای شهرداری را خواستار شد و گفت: مصوب شد طرح تکریم بازنشستگان و اعطای کارت منزلت به آنان در راستای استفاده از خدمات شهری مانند حمل و نقل عمومی و استفاده از مراکز فرهنگی اجرا شود.

چاپ چاپ