تاریخ انتشار: 18 آگوست 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

معاون شهردار قم: دولت نقش مهمی در تحقق ۱۰ هزار میلیارد ریال فاینانس متروی قم دارد...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم گفت: مساعدت دولت برای تحقق ۱۰ هزار میلیارد ریال فاینانس پیش‌بینی شده برای پروژه قطار شهری قم ضروری است.

علیرضا قاری قرآن روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید استاندار قم از سه پروژه تقاطع غیر هم‌سطح بلوار ۱۵ خرداد، بلور مرجعیت و متروی قم با بیان اینکه پروژه مترو در فاز نخست حداقل به ۵ هزار میلیارد ریال و در فاز تکمیلی حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم دارد، اظهار داشت: از محل فروش اوراق مشارکت ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته است.

معاون شهردار قم با بیان اینکه تلاش‌ها برای جذب ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق فاینانس در جریان است، ابراز امیدواری کرد با حمایت‌ها و کمک‌های دولتی این امر تحقق پیدا کند.

قاری قرآن همچنین با بیان اینکه به‌زودی عملیات ویژه پروژه متروی قم آغاز خواهد شد، افزود: عملیات احداث ایستگاه‌های مترو نیز حدفاصل دپوی مرکزی تا میدان شهید مطهری طبق یک برنامه مشخص آغاز می‌شود.

وی با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ۱۵ خرداد اعتبار برآورد شده برای آن را ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: طبق زمان از پیش تعیین شده این پروژه که در حال حاضر با آهنگ سریعی در حال پیشرفت است، در پایان سال ۱۳۹۴ با همه مسائل و مشکلات موجود به بهره‌برداری خواهد رسید.

قاری قرآن همچنین با اشاره به پروژه بلوار مرجعیت وضعیت این پروژه را در مقایسه با پروژه‌های دیگر مناسب‌تر توصیف کرد و افزود: یک کیلومتر اولیه این پروژه تا حد فاصل تقاطع بلوار شهید کریمی در چند ماه آینده و باقی آن نیز حداکثر تا دو ماه نخست سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اعتبار پیش‌بینی شده برای احداث بلوار مرجعیت را یک هزار میلیارد ریال عنوان کرد، و افزود: ۷۰۰ هزار ریال از این مبلغ برای قرارداد با پیمانکار مربوطه و بقیه نیز به بحث آزادسازی و تملک املاک در مسیر اختصاص پیدا کرده است.

۱۳۹۴/۰۵/۲۷
اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم

چاپ چاپ