شهردار منطقه 11

تمرین مقابله با حوادث غیر مترقبه و بحران های طبیعی در اماکن دولتی مرکز پایتخت...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

ارزیابی نفرات و تجهیزات اعزامی به صحنه های حوادث
به روز سازی آمادگی نیروهای اجرایی ستاد مدیریت بحران برای مقابله با حوادث غیر مترقبه و بحران های احتمالی و ارزیابی نفرات و تجهیزات اعزامی به صحنه های حادثه ؛ از سوی شهرداری منطقه ۱۱ در دست اقدام است.
به گفته نصرالله آبادیان رییس ستاد مدیریت بحران و شهردار منطقه ۱۱، مدیریت بحران در ساختمان ها و اماکن دولتی به لحاظ اهمیتی که این ادارات برای خدمت رسانی به عموم جامعه دارند ؛ نقش مهمی در کنترل و کاهش خسارات وارده در مواقع ضروری دارد. از همین رو مانورهای آمادگی با هدف ارتقای آموزش اعضای تخصصی ستاد مدیریت بحران در ادارات دولتی در دست اقدام است .
شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به این که طی روزهای آینده مانور آتش سوزی در ساختمان مرکزی آبفا منطقه ۵ با همکاری اعضای عمومی و تخصصی ستاد بحران منطقه ۱۱، سازمان آتش نشانی، راهور منطقه ۱۱، نیروی انتظامی، اداره برق، اداره گاز منطقه و اورژانس برگزار خواهد شد؛ افزود: در این مانور تمام افراد و واحد های سازمان های ذی ربط و ارگان های شرکت کننده با مشارکت ستادی و عملیاتی خود وارد صحنه می شوند و استعداد های نفرات و تجهیزات اعزامی به صحنه های حادثه مورد ارزیابی قرار می گیرد.
آبادیان خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این گونه مانورها؛ ایجاد آمادگی در کارکنان ادارات برای مقابله با انواع حوادث غیر مترقبه ، کنترل اوضاع و ارتقای آمادگی سازمان های تخصصی ستاد مدیریت بحران منطقه ۱۱ است.
او همچنین گفت: برگزاری کلاس آموزش همگانی با موضوعات مبانی زلزله و آتش نشانی در شهرداری ناحیه ۳ نیز از دیگر برنامه های ستاد بحران این منطقه است که دراین کلاس آموزش همگانی پرسنل با مبانی زلزله به صورت تئوری و عملی انجام می شود.

چاپ چاپ