دومین جشنواره ملی نعناء در کاشان برگزار می شود
به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان:

دومین جشنواره ملی نعناء در کاشان برگزار می شود

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان: دومین جشنواره ملی نعناء در کاشان برگزار می شود

شهردار کاشان از برگزاری جشنواره ملی نعنا از ۲۵ شهریورماه تا ۲۷ شهریور خبر داد

سید محمد ناظم رضوی شهردار دیار نخستین های جهان در جمع خبرنگاران از آغاز فراخوان دومین جشنواره ملی نعناء با محوریت کاشت، داشت، برداشت و استحصال نعناء خبر داد و گفت: منطقه فرهنگی و تاریخی کاشان بعنوان یکی از قطب های بزرگ تولید گیاهان دارویی با تنوع بالا مطرح است و سبقه تاریخی زیادی در استحصال گیاهان دارویی دارد.
سید محمد ناظم رضوی تصریح کرد: با توجه به برگزاری جشنواره های شکرانه محصولات کشاورزی در نواحی مختلف کاشان، در اواخر شهریور ماه میزبان دومین جشنواره ملی نعناء در فین کاشان خواهیم بود.
وی محورهای همایش را کاشت، داشت، برداشت، کاردبرد غذایی، تکنولوژی فرآوری، اقتصاد و بازرگانی، کاربرد دارویی و طب سنتی و موضوعات مرتبط با نعناء عنوان کرد و اظهار داشت: مهلت ارسال مقالات تا پانزدهم شهریور ماه خواهد بود که آثار برگزیده در نشریات علمی و پژوهشی انجمن علمی گیاهان دارویی منتشر خواهد شد.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی نعناء به برگزاری تور عکاسی نعنا،همایش ادبی و کارگاه آموزشی نعناء اشاره کرد و گفت: جشنواره با حضور نمایندگان فائو، نمایندگان سازمان تحقیقات کشاورزی و نمایندگان یونسکو در کاشان برگزار خواهد شد.
ناظم رضوی گفت: المان دومین جشنواره ملی نعنا توسط هنرمند کاشانی و سازمان زیباسازی شهرداری کاشان در حال تهیه و ساخت می باشد که همزمان با برگزاری جشنواره رونمایی و در یکی از میادین نصب خواهد شد.
وی افزود: جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده فراخوان جشنواره بر روی پایگاه اینترنی جشنواره به آدرس WWW.MENTHAFESTIVAL.IR مراجعه نمایند و یا به آدرس کاشان، دروازه دولت، خیابان امیریه، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان دبیرخانه همایش مراجعه نمایند.
نعناء گیاهی است چند ساله به ارتفاع حدود ۵۰ سانتی‌متر که ریزوم و ساقه رونده دارد و از آن ساقه‌ها‌ی بالارونده و ریشه‌های پایین رونده بوجود می‌آید.
برگها متقابل متلاقی و سر نیزه‌ای که دارای دمبرگ خیلی کوتاه و نوعی رگبرگ که ظاهری خشن به برگ می‌دهد.

چاپ چاپ