مرحله نخست طرح جهادی نگهداشت معابر شمال شرق تهران پایان یافت
با اجرای بیش از 80 موضوع شهری:

مرحله نخست طرح جهادی نگهداشت معابر شمال شرق تهران پایان یافت...

تاریخ انتشار: 22 آگوست 2015 - اخبار, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهرداری منطقه ۴ در جلسه ارزیابی طرح جهادی نگهداشت و آرام سازی معابر منطقه ۴ گفت: مرحله نخست این طرح با حضور بیش از ۱۰٫۰۰۰ نفر از نیروهای کارشناس و خدماتی طی ۲ ماه در محلات ۲۰ گانه منطقه اجرا شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، مهندس سید امیر عباس بهاری شهردار منطقه ۴ با اعلام این خبر و با بیان اینکه با پایان یافتن طرح جهادی نگهداشت و آرام سازی معابر، فعالیت های جهادی در منطقه ۴ وارد فازهای جدید خواهد شد افزود: در طرح جهادی نگهداشت و آرام سازی معابر که که با محوریت آسمان آبی زمین پاک به مدت ۲ ماه در منطقه اجرا شد، فعالیت ها در قالب بیش از ۸۰ موضوع عمرانی، خدمات شهری و محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی و حمل و نقل و ترافیک در دستور کار قرار گرفت.
وی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه معاونان، مدیران، شهرداران نواحی و کارشناسان منطقه در اجرای مطلوب این طرح افزود: رویکرد اصلی طرح جهادی نگداشت معابر منطقه ۴، آسمان آبی زمین پاک با هدف کسب رضایتمندی شهروندان بود که خوشبختانه با کیفیت بسیار خوبی با مشارکت عموم شهروندان و شورایاران در سطح محلات اجرا شد.
بهاری گفت: این طرح تمرین بسیار خوبی برای اجرای طرح های دیگر از جمله موضعی و موضوعی با محوریت نواحی ۹ گانه بود که در طول ۱۲ هفته در محلات ۲۰ گانه منطقه اجرایی شد.
وی افزود: در این طرح بیش از ۶۴۸۰۰۰ متر مربع از باغچه ها، ۴۹۱۰۰۰ متر از انهار روباز و روبسته، ۶۷۰٫۰۰۰ متر از پیاده روها پاکسازی و نظافت و بیش از ۱۶۲ تن خاک و نخاله توسط حوزه معاونت خدمات شهری از سطح معابر جمع آوری شد.
بهاری تصریح کرد : همچنین در این طرح شستشوی مخازن زباله، زیر مخزنی ها، گاردیل ها، جداول ایستگاه هخای اتوبوس، پل های عابر، علائم ترافیکی به همرا کلیه المان های شهری و بوستان در دستور کار قرار گرفت و اجرا شد.
شهردار منطقه ۴ گفت: در حوزه معاونت فنی و عمرانی نیز با پخش ۶۹۰ تن آسفالت، ۱۱۱۷ مورد در قالب نوارهای حفاری و چاله های موجود در سطح منطقه بهسازی و مناسب سازی شد.
بهاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و ترافیک افزود: در این طرح ۱۲۰۰ تابلوی انتظامی، اسامی معابر، هشداری و ترافیکی ساماندهی به همراه ۱۱۰۰ استوانه ترافکی و ۲۱۴ متر گاردریل در سطح معابر نصب و ترمیم شد.
وی خاطر نشان کرد: در طرح جهادی منطقه ۴ ، موضوعات فرهنگی و اجتماعی در قالب ۱۳ طرح فرهنگی، ورزشی، آموزشی، بهداشتی و مذهبی در سطح محلات اجرا شد.
وی افزود: با پایان یافتن طرح جهادی نگهداشت و آرام سازی معابر، فعالیت های جهادی در منطقه ۴ با اجرای طرح های موضوعی و موضعی وارد فازهای جدید خواهد شد.
پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ