تاریخ انتشار: 23 آگوست 2015 - اخبار

افتتاح سومین خانه بازیافت منطقه ۷

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رئیس اداره بازیافت شهرداری منطقه ۷ از افتتاح سومین خانه بازیافت در این منطقه با هدف ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و آشنایی شهروندان با مقوله بازیافت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، رامین عدالتخواه با اشاره به افتتاح این مراکز در راستای اجرای کمپین “آسمان آبی زمین پاک” افزود: این خانه های بازیافت به منظور آشنایی بیشتر شهروندان با امر تفکیک پسماند خشک و تر افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه در این محل ها آموزش های لازم در خصوص نحوه تفکیک پسماند خشک و ساخت کاردستی از این مواد دور ریختنی توسط کارشناسان به بازدیدکنندگان ارائه می شود، عنوان کرد: خانه بازیافت با به نمایش گذاردن کارهای دستی از مواد دور ریختنی در راستای نهادینه شدن فرهنگ تفکیک پسماند خشک از مبداء راه اندازی شد.
رئیس اداره بازیافت با اشاره به افتتاح خانه بازیافت در بوستان جوان، سرای محله عباس آباد و بوستان شهید نیاکی، یادآور شد: درنظر داریم با توجه به ظرفیت نواحی در اماکن دیگری از منطقه نیز خانه بازیافت احداث و از ظرفیت سرای محلات، بوستان ها و سازمان های مردم نهاد در این امر استفاده کنیم.
وی با بیان این مطلب که آموزش فرهنگ تفکیک مواد بازیافتی و پسماند‌‌های خشک و تر از مبدا به شهروندان یکی از اولویت های شهری منطقه ۷ است، عنوان کرد: با آموزش تفکیک پسماند از مبدأ می توان از هدررفتن بخش عمده ای از منابع و ثروت های ملی جلوگیری کرد و حجم زباله های شهری را با جداسازی به میزان قابل توجهی کاهش داد.
عدالتخواه خاطرنشان کرد: آموزش چهره به چهره، آموزش همگانی، آموزش ازطریق رسانه های عمومی، پوستر، بنر و… دیدگاه و نگرش مردم جامعه وشهروندان را تغییر می دهد و به سمت هدف موردنظر که ارتقاء بینش مناسب درجهت همکاری در زمینه بازیافت و تفکیک از مبدأ است سوق می دهد.
رئیس اداره بازیافت منطقه ۷ با تاکید بر اینکه یکی از مسائلی که بسیاری از کشورهای جهان جزء برنامه‌های مدیریت پسماند خود قرار داده‌اند، تفکیک زباله از مبدأ است، یادآور شد: این کار علاوه بر رعایت اصول بهداشتی، منجر به سلامت کالاهای تولید‌شده از مواد بازیافتی می شود و از سوی دیگر، با انجام این کار بخش زیادی از هزینه‌های جمع‌آوری و ساماندهی زباله نیز حذف می شود.

چاپ چاپ