تاریخ انتشار: 24 آگوست 2015 - اخبار

مبارزه غیر شیمیایی با آفت مگس سفید درمحلات مرکزی شهر تهران آغاز شد...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ از آغاز اجرای طرح کنترل ومبارزه غیر شیمیایی با مگس های سفید از طریق نصب نوارها و بنرهای چسبی زرد رنگ حاوی جاذب مگس سفید در بخش مرکزی شهر تهران خبرداد.
امیرحسین عساری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به وجود آفت مگس سفید که در سطح شهر به خصوص مناطق مرکزی شهر مشاهده می شود، به منظور کاهش این آفات و نیز ضرورت حفظ محیط زیست؛ از سوی اداره فضای سبز اقداماتی درحال انجام است.
او با اشاره به این که بستن نوار چسب‌های زرد رنگ دور تنه درختان موجب از بین رفتن مگس سفید می‌شود؛ افزود: ۴ هزار نوارهای چسبی زرد رنگ در ۱۷محله این منطقه و ۵۰۰ نوار چسبی نیز در بوستان رازی نصب شده است.
عساری ادامه داد: اکنون در بسیاری از بوستان‌ها و پارک‌های منطقه از جمله بوستان رازی و خیابان‌های اصلی ۴۰۰ بنر چسبی دارای جاذب مگس سفید را نصب کرده ایم.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهر داری منطقه ۱۱ در خصوص این که با افزایش گرمای هوا، مگس های سفید بیشتر تکثیر می‌شوند و تا ۱۵ نسل نیز می‌توانند باقی بمانند گفت: به همین دلیل طرح مبارزه با مگس سفید تا خنک شدن هوا ادامه دارد .

چاپ چاپ