شهردار منطقه سه اعلام کرد؛

فضای سبز منطقه سه مشهد تنها منطقه برتر در تحقق اقتصاد مقاومتی در شهر...

تاریخ انتشار: 29 آگوست 2015 - از سراسر ايران
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

منطقه سه با توجه به ارزیابی های به عمل آمده توسط معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهری شهرداری مشهد، موفق به کسب عنوان تنها منطقه برتر شهری در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه فضای سبز شهری شده است.
فضای سبز منطقه سه تنها منطقه برتر در تحقق اقتصاد مقاومتی در شهر
به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، علی یوسف زاده با اعلام این خبر و با تاکید بر اجرای فرامین رهبری در حوزه صرفه جویی های اقتصادی از طریق خلاقیت ها و نوآوری های جدید گفت: با عنایت به سیاستهای شهرداری مشهد در خصوص صرفه جویی در پروژ ه های عمرانی ودر راستای افزایش سرانه فضای سبز وکاهش سطح ابنیه پروژ های عمرانی فضای سبز شهرداری منطقه سه با هماهنگی معاونت تخصصی ، مدیریت نظارت بر پارکها و کارگروه تخصصی طراحی و اجرای پروژ ه های عمرانی حوزه فضای سبز بخش اعظم بوستان های منطقه با بالاترین بهره وری و کمترین هزینه احداث شده است.
وی افرایش ٢۵ درصدی سطح پروژ های عمرانی فضای سبز منطقه سه در سال ۹۳، به نسبت اعتبار و طرح مصوب با کاستن از سطوح ابنیه ، افزایش سطح فضای سبز وتغییر مصالح را یکی از مهمترین دستاوردهای منطقه سه در حوزه فضای سبز عنوان کرد که امروز موفق به کسب رتبه های برتر شهری شده است.
علی یوسف زاده درباره شیوه های صرفه جویی در هزینه ها تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات در این حوزه، افزایش سطح فضای سبز نسبت به ابنیه وحذف مصالح سنگی در پارکهای حاشیه رسالت شمالی ، حاشیه خیابان خواجه ربیع ، محله سیس آباد، محله دروی و دیش دیش ٣ در دستور کار قرار وانجام گرفته است.
وی افزود: این مدیریت هزینه هیچ تاثیری بر کیفیت و کارکرد پارک های فوق الذکر نداشته ومبالغ صرفه جویی شده علاوه برانجام سطح بیشتری از پروژه در فاز های درحال انجام صرف استاندارد سازی محوطه بازی کودکان ، ومبلمان پارکی و… گردیده است.
شهردار منطقه سه با اذعان به اهمیت مدیریت بهینه هزینه ها خاطرنشان ساخت: در همین راستا و با هدف مدیریت بهینه هزینه ها در سال جاری استفاده از مصالح وایجاد تراکم در معابر پارکهای احداثی و کاستن از بتن زیر سازی محل های مورد استفاده با بهره گیری از تایل بتنی در دستور کار قرار دارد که این عملیات علاوه بر صرفه جویی های انجام شده ١٠ درصد دیگر از هزینه های پارک را نیز کاهش خواهد داد و در نتیجه می توان خدمات عمومی بیشتری به شهروندان ارائه نمود.
علی یوسف زاده درباره رسیدن به این رتبه در بین همه مناطق شهری نیز گفت: تلاش جدی همکاران ما در حوزه فضای سبز و استفاده بهینه و صحیح از شیوه های کاهنده هزینه باعث گردید که پس از تفحص، بررسی و تایید اعضای شورای شهر و معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه نائل به کسب یک چنین مقامی در بین مناطق شهری شود که این امر موید توانمندی منطقه در اجرای پروژه ها با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با این کاستن از هزینه ها روند شتابان توسعه در مناطق کم برخوردار شهر تسریع شود و این مدل الکوی مناسبی برای سایر مناطق برای بهره برداری بهینه از ایده های مناسب در کاستن از هزینه ها باشد.

چاپ چاپ