تاریخ انتشار: 29 آگوست 2015 - از سراسر ايران

بازدید سرزده تعدادی از اعضای شورای شهر کرج از ستاد پیشگیری و مدیریت بحران پایتخت...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

بازدید سرزده تعدادی از اعضای شورای شهر کرج از ستاد پیشگیری و مدیریت بحران پایتخت
زلزله در تهران ؛ آمادگی در کرج
ضرورت انتقال تجربیات حوزه پیشگیری بحران

تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج امروز به منظور اطلاع یابی از وضعیت فعالیت ستاد بحران پایتخت عازم تهران شدند.
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شوراری اسلامی شهر کرج با بیان این خبر اعلام کرد: به منظور انتقال دانش و تجربیات مدیریت شهری در کلانشهر تهران، جمعی از اعضای شورای شهر کرج به منظور بازدید از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همزمان با زمین لرزه های شب گذشته واعلام وضعیت نارنجی در تهران از این سازمان بازدید کردند.
مجید کاویانی افزود: آقایان علی بخشی نائب رئیس شورا، داود وحیدی سخنگو شورا، دکتر مصطفایی رئیس کمیسیون حقوقی شورا ، دکتر باغستانی رئیس کمیسیون سلامت و دکتر محمودی دبیر شورا در کنار تعدادی از مشاورین و متخصصین پژوهشی و اجرایی در این دیدار حضور داشته و به بیان نقطه نظرات و آشنایی با ظرفیت های سازمان مدیریت بحران شهر تهران با رویکرد انتقال تجربه به کرج پرداختند .
احمدی « معاون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران » نیز طی سخنانی ضمن بیان تاریخچه مدیریت بحران در کشور و شهر تهران به تشریح اهمیت این ستاد در قوانین جاری پرداخته و با اشاره به ماموریت های منطبق با کمیته های تخصصی ستاد در خصوص مخاطرات طبیعی شهر تهران و پایش های به عمل آمده در خصوص استان البرز به عنوان استان معین تهران پرداخت . وی با اشاره به طرح جامع کاهش آسیب پذیری در شهر تهران گفت : امروز ما با فعال سازی ستادهای بحران در سطح مناطق ، نواحی و محلات شهر تهران در قالب گروه های دوام و استقرار کانکس های محلی و مجهز در تلاش هستیم تا بتوانیم در کنار آموزش شهروندان داوطلب ، امکان خدمت رسانی محلی را در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه بالاخص در زمان زلزله با بالاترین سرعت ممکن داشته باشیم .
وی افزود : وظیفه امروز ما در کنار افزایش توانمندی عملیاتی ، ارتقاء سطح دانش و آگاهی های شهروندان و سازماندهی گروه های آموزش دیده جهت کمک رسانی به شهروندان حادثه دیده می باشد .
لازم به ذکر است که در این دیدار نحوه همکاری فی ما بین جهت برنامه های آتی مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در زمان وقوع حادثه در تهران و نحوه کمک رسانی احتمالی به کرج و استان البرز مورد واکاوی قرار گرفت .
در این دیدار ، حاضرین از ستاد فرماندهی ، مرکز تاب آوری و بخش های مختلف آن سازمان بازدید به عمل آوردند .
گفتنی است همزمان نشست مدیران بحران شهرداری های کلان کشور در باشگاه میلاد شهرداری کرج در حال برگزاری است.

چاپ چاپ