حسینی خبر داد:

۱۸۱ زن سرپرست خانوار زیر چتر حمایتی شهرداری منطقه ۹

تاریخ انتشار: 29 آگوست 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۹ از طرح حمایتی از ۱۹۴ زن سرپرست خانوار و خدمت رسانی ویژه به فرزندان آنان خبر داد و گفت: این بانوان تاکنون تحت حمایت هیچ ارگان و سازمانی نبوده اند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی در این خصوص اظهار داشت: شناسایی این قشر از جامعه توسط معتمدین محلات ، شورایاران ، مدیران محلات ، شهرداران نواحی و ائمه جماعات انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه این بانوان تا کنون تحت حمایت هیچ ارگان و سازمانی نبوده اند نیز گفت: شهرداری منطقه زنانی را تحت حمایت ستاد توانمندی خود قرار داده که تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) ، بهزیستی و تامین اجتماعی قرار نگرفته اند.
شهردار منطقه ۹ به اهمیت شناسایی این زنان اشاره و عنوان کرد: هدف ما این است که زنان سرپرست خانوار را در عرصه های تولید توانمند کنیم تا بتوانند منبع درآمدی برای امرار معاش خود و خانواده داشته باشند.
حسینی افزود: در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی هم کمک های نقدی و غیرنقدی از سوی مدیریت شهری منطقه به این زنان ارائه می شود که وام خوداشتغالی ، تشکیل کلاس های هنری ، کمک هزینه ودیعه مسکن ، کمک هزینه جهیزیه و کمک هزینه درمانی از جمله این خدمات هستند.
خدمت رسانی به فرزندان سرپرست خانوار خدمت دیگری است که شهردار منطقه ۹ به آن اشاره کرد و گفت: فراهم کردن بستر ادامه تحصیل و برگزاری کلاس های تقویتی از جمله خدماتی هستند که برای فرزندان سرپرست خانوار پیش بینی شده است.
به گفته وی ، زنان سرپرست خانوار برای بهره مندی از این خدمات می توانند به اداره امور بانوان مراجعه و نامشان در لیست حمایتی شهرداری منطقه ثبت کنند.

چاپ چاپ