تاریخ انتشار: 31 آگوست 2015 - اخبار

بام های منطقه ۷ سبز می شوند

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ از اجرای طرح بام سبز در این منطقه خبر داد و گفت: این طرح مهمترین برنامه مدیریت شهری منطقه برای افزایش سرانه فضای سبز منطقه است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، حجت الله رمضانخانی با اعلام این مطلب افزود: در این طرح مالکان تمام ساختمان هایی که مجوز ساخت دریافت می کنند، موظفند طراحی و زیرسازی بنا را به شکلی انجام دهند که پشت بام سبز در آنها اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح در پایتخت برای نخستین بار به صورت آزمایشی در منطقه هفت اجرایی می شود، تصریح کرد: برای قانونمند کردن این طرح، دریافت پایان کار ساختمان منوط به اجرای این طرح است.
رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ با بیان اینکه مطالعات اولیه این طرح انجام شده و پس از تصویب در شهرداری، اجرایی می شود، گفت: برای اجرای طرح مذکور زمان دقیقی را نمی توان اعلام کرد اما ممکن است از سال آینده اجرایی شدن آن به صورت گسترده در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار بگیرد.
به گفته وی، اجرای طرح بام سبز علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز منطقه، در زیبایی بصری بنای ساختمان، شاداب سازی روحیه ساکنان، کاهش آلودگی هوا، گرما و تلطیف هوا موثر است.

چاپ چاپ