تاریخ انتشار: 01 سپتامبر 2015 - اخبار

اهدای نوشت افزار در ازای تحویل پسماند خشک

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با هدف جلب مشارکت شهروندان محله های مرکزی شهر تهران ؛
بیش از۷هزار نفر از دانش آموزان منطقه ۱۱ در آستانه بازگشایی مدارس ضمن اعلام حمایت خود از “کمپین آسمان آبی ، زمین پاک ” با طرح جدیدی که در ناحیه سه این منطقه آغاز شده ؛ اقدام جدی برای حفاظت از محیط زیست را آغاز کرده اند.
وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ تهران ؛با اشاره به فرا رسیدن فصل بازگشایی مدارس ؛ از عزم جدی دانش آموزان برای اجرای طرح تفکیک پسماندهای خشک از مبدأ و تحویل آن ها به مراکز تعیین شده خبر داد و گفت: با آموزش های ارائه شده در مدارس و آگاه سازی دانش آموزان با ضرورت بازیافت و تفکیک پسماند از مبدأ برای حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه های شهری ؛ این شهروندان نوجوان علاقمندی خود را برای اجرای طرح و جلب مشارکت خانواده هایشان اعلام و فعالیتشان را در فصل تابستان آغاز کردند.
به گفته محمدی این طرح ابتدا در دبیرستان دخترانه نرجس و پس از آن به تدریج با بازگشایی مدارس در تمامی ۳۷ مدرسه محدوده ناحیه سه اجرا خواهد شد که بیش از ۷۶۰۰ دانش آموز به همراه خانواده هایشان را در بر خواهد گرفت.
او با بیان این که در حال حاضر میزان تناژ پسماند خشک این منطقه ۴۵ تن است که ۱۱ تن از آن در محله های ناحیه سه جمع آوری می شوند ؛ ابراز امیدواری کرد که با مشارکت و همراهی دانش آموزان این میزان رشد چشمگیری داشته باشد.
قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱خاطر نشان کرد : به منظور ترغیب خانواده ها به مشارکت در این طرح و انجام تفکیک پسماند از مبداء بسته های تشویقی شامل نوشت افزار به دانش آموزان اهدا می شود.

چاپ چاپ