تاریخ انتشار: 02 سپتامبر 2015 - اخبار شهرداری ها

افتتاح مرکز سلامت روان و توانبخشی بیمارستان روان پزشکی روزبه...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مجمع خیرین سلامت با هدف دسترسی تمامی اقشار به خدمات پزشکی در مرکز پایتخت تشکیل شد
دکتر ایازی قائم مقام وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی شب گذشته در مراسم افتتاح مرکز سلامت روان و توانبخشی بیمارستان روزبه؛ تعامل مدیریت شهری و وزارت بهداشت را اقدامی ارزنده دانست که حاصل آن دسترسی عادلانه به خدمات پزشکی و روان پزشکی است.
دکتر محمد هادی ایازی در شورای سلامت شهرداری منطقه ۱۱ تهران که برای نخستین بار با پایه ریزی شورایی متشکل از خیرین سلامت، رؤسای بیمارستان های سطح منطقه، پزشکان با تخصص های مختلف و سایر مبادی تخصصی شب گذشته در بیمارستان روان پزشکی روزبه برگزار شد ؛گفت: بیماران اعصاب و روان از مظلوم ترین بیماران هستند که قطعاً ارائه خدمات به آن ها و انجام کارهای خیر برای این گروه از بیماران اجر اخروی دارد.
قائم مقام وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با بیان اهمیت ورود خیرین سلامت به مبحث سلامت روان خاطر نشان کرد که لزوم سرمایه گذاری جدی در حوزه اعصاب و روان ، تعامل شهرداری منطقه ۱۱ با وزارت بهداشت و بیمارستان های فوق تخصصی مهم سطح منطقه و اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری برای حل مشکلات بیماران ؛ اقدام بسیار ارزنده ای است .
او همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه ۱۱ ، قرار گیری در بخش مرکزی شهر تهران و وجود مراکز درمانی ۳ دانشگاه مهم کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی در این منطقه که از قدمت و تخصص بسیار بالایی نیز برخوردار هستند ؛ حضور خیرین سلامت در مباحث سلامت روان را اقدامی ارزنده در نظام تحول سلامت دانست که هم اکنون با رویکرد مدیریت شهری و ایجاد ساختار سازمانی سلامت محور در حوزه اجتماعی حائز اهمیت است.
دکتر ایازی ضمن تقدیر از خیرین سلامت از مدیران شهری خواست تا این اقدام را به صورت پایلوت تلقی کرده و آن را در تمام مناطق شهر تهران گسترش دهند تا با بهره گیری از توان مالی ، تخصصی و اجتماعی خیرین سلامت ؛ دسترسی تمام شهروندان در این حوزه فراهم شود.
نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در نخستین شورای سلامت این منطقه که با حضور سمانه زمانی مدیر کل سلامت شهرداری تهران ، فرزاد هوشیار مدیر عامل سازمان رفاه ،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مسئولین وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی برگزار شد ؛ راه اندازی شورای سلامت در بیمارستان روان پزشکی روزبه را در راستای نگاه مدیریت شهری برای تعامل و برنامه ریزی با ۲ وزارت خانه بهداشت و آموزش و پرورش عنوان کرد و این اقدام را که برای نخستین بار با حضور خیرین و متخصصین سلامت انجام شده است ؛ اقدامی فاخر دانست.
شهردار منطقه ۱۱ ضمن تبیین رویکرد مدیریت شهری در مباحث سلامت محور با اشاره به برنامه ۵ ساله شهرداری تهران و احکامی که در حوزه اجتماعی و سلامت صادر شده است ؛ به ظرفیت این منطقه در مبحث مجامع خیریه فعال و هم افزایی جمعی از سوی اعضاء اشاره کرد و افزود: شهرداری منطقه ۱۱ در مباحث مشاعاتی که متصل به حوزه درمان است از جمله حمل و نقل و ترافیک ، پسماندها و پساب های عفونی بیمارستان ها و سایر مسائل مرتبط با مدیریت شهری دارای گفتگوی مشترکی برای کاهش دغدغه هاست.
او خاطر نشان کرد: با توجه به طرح تحول نظام سلامت در کشور که مستلزم برنامه ریزی نهادها، سازمان ها و بخش های مختلف جامعه در راستای ارتقای سطح سلامت شهروندان است ؛ شهرداری تهران در کنار سایر نهادها به عنوان دست اندر کار اصلی اداره شهر وارد عرصه شده و با نگاه ویژه به حوزه اجتماع و فرهنگ به ارکان مختلف زندگی شهروندان پرداخته است که در همین راستا می توان به ایجاد سرای محلات در ۳۵۴ محله شهر تهران و انجام فعالیت های غربالگری و سلامت محور اشاره کرد.
این مراسم با افتتاح مرکز سلامت روان و توانبخشی بیمارستان روزبه و نیز کلینیک ترک اعتیاد در بیمارستان روزبه به پایان رسید.

چاپ چاپ