استقبال ازعضویت کاشان در مجمع شهرداران راه ابریشم
به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان،

استقبال ازعضویت کاشان در مجمع شهرداران راه ابریشم

تاریخ انتشار: 02 سپتامبر 2015 - اختصاصی, از سراسر ايران, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

درپنجمین نشست اجرایی مجمع شهرداران آسیایی
استقبال ازعضویت کاشان در مجمع شهرداران راه ابریشم
به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، پنجمین نشست رسمی مجمع شهرداران آسیایی با حضور سفرا، نمایندگان سازمان های بین المللی گردهمایی شهرداران و نمایندگان بیش از ۶۰ شهر آسیایی همچون تهران، قزوین، شیراز، مشهد، تبریز، ارومیه، رشت، همدان، هایکو، قاضیانتپ، استانبول، گووانجو، ماردین به میزبانی شهرهای تهران و قزوین برگزار شد.
محمد علی فرجی اظهار داشت : نشست های تخصصی با حضور اساتید و صاحب نظرانی از ایران و سراسر آسیا در ۳ محور کمیته حمل و نقل و ترافیک شهرهای آسیایی، فرهنگ و اقتصاد گردشگری شهری در شهرهای آسیایی و کمیته فرهنگی شهرهای متحد و دولت های محلی خاورمیانه و غرب آسیا تشکیل گردید.
وی در کمیته گردشگری شهرهای آسیاییدر مورد دیار نخستین های جهان گفت : منطقه فرهنگی – تاریخی کاشان دارای تنوع اقلیم آب و هوایی است که از یک طرف به کوهستان و از طرف دیگر به کویر مرکزی ایران متصل می شود و از این رو استعداد سرمایه گذاری در زمینه تولید انرژی های پاک، کشاورزی، پرورش گل محمدی و تولیدات گیاهی، صنعت، گردشگری و صنایع دستی می باشد و لذا شایسته است تا با معرفی این ظرفیت ها، زمینه سرمایه گذاری مادی و معنوی کشورهای جهان و سازمان های بین المللی فراهم شود .
مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل با تاکید بر ضرورت تقویت دیپلماسی شهری و ارتقای جایگاه کاشان در سطح بین المللی گفت : در حاشیه این نشست ضمن معرفی کاشان همچنین به رایزنی، تبادل نظر و گفتگوهای چند جانبه با هیئت های مختلف نمایندگی از سراسرشهرهای آسیایی همچون تهران، قزوین، شیراز، تبریز، هایکو، استانبول، ازمیر و… پرداخته شد .
فرجی با اشاره به ابراز تمایل هیئت های نمایندگی آسیایی مبنی بر عضویت کاشان در مجامع مختلف بین المللی بیان داشت : طی گفتگو با هیئت های مختلف، آنان از عضویت کاشان در مجمع شهرداران راه ابریشم و سازمان (CULG) استقبال نمودند .
وی با اشاره به نقش مهم مناسبات بین المللی در انتقال تجارب دوسویه خاطر نشان کرد : با معرفی ظرفیت ها و قابلیت های کاشان در این مجمع، بسیاری از هیئت های نمایندگی آمادگی خود را برای انعقاد پیمان خواهرخواندگی با دیار نخستین های جهان اعلام نمودند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد : با انتقال تجارب دوسویه میان شهرهای آسیایی در حوزه های مختلفی همچون فرهنگ، گردشگری و مدیریت شهری، شاهد پویایی و شکوفایی هرچه بیشتر شهرها باشیم .
شایان ذکر است که پنجمین نشست هیئت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی با حضور بیش از ۶۰ شهردار و هیئت نمایندگی از سراسر آسیا در روزهای ۷ الی ۱۰ شهریور به میزبانی شهرداری تهران و قزوین برگزار گردید .

چاپ چاپ