شهردار قم: باید دخالت‌ها در مدیریت شهری کاهش یابد
تاریخ انتشار: 02 سپتامبر 2015 - اختصاصی, از سراسر ايران

شهردار قم: باید دخالت‌ها در مدیریت شهری کاهش یابد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار قم با بیان اینکه وحدت خوبی بین شورای اسلامی شهر و شهرداری وجود دارد گفت: باید دخالت‌ها در مدیریت شهری کاهش یابد.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به جلسات خود با استاندار، نمایندگان و رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به منظور تعامل و ایجاد وحدت جمعی برای رفع مشکلات شهرداری دیدارهایی با برخی مسئولان استانی داشته‌ایم که بسیار سودمند و راه‌گشا بوده است و این دیدارها بستر مناسبی را برای کارهای مهم شهرداری هموار می‌کند.

وی تصریح کرد: جلساتی با روسای بانک‌های طلبکار از شهرداری داشته‌ایم که این جلسات بسیار مفید بوده و با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توان مشکلات مالی شهرداری قم را حل کرد.

شهردار قم مشکلات مالی را در بدنه دولت بسیار دانست و تاکید داشت: ما از مسئولان خواسته‌ایم مشکلاتمان را حل کنند ولی زمانی که به مسائل بودجه‌ای می‌رسیم به مانند این است که به سد بزرگی برخورد کرده‌ایم و تلاش مسئولان هم با جیب خالی دولت روبرو می‌شود.

وی به برگزاری جلسات کلیدی برای مدیریت شهری با مسئولان کشوری اشاره داشت و گفت: تا کنون جلساتی هم با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان زمین و مسکن کشور و مسئولان آب و پساب و دیگر مسئولان به منظور رفع مشکلات شهر قم برگزار شده که بسیار مفید بوده است.

سقائیان نژاد کسب اعتماد دوباره مردم را از اولویت‌های کاری خود ذکر کرد و بیان داشت: با کار صحیح، رفتارهای خوب، اطلاع رسانی مناسب به مردم، رفع معضلات، بازرسی‌ها و حراست‌ها می‌توان اعتماد از دست رفته مردم را دوباره به شهرداری بازگرداند.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های عمرانی و در اختیار قراردادن آن به مردم می‌تواند اعتمادسازی کند، ابراز داشت: متاسفانه رکود در بحث ساختمان با تعطیلی روبرو شده است لذا درآمدهای شهرداری‌‌ها هم تحت‌الشعاع قرار گرفته است و شهرداری‌ها نمی‌توانند برنامه‌های خود را به پیش ببرند.

شهردار قم در ادامه گفت: وحدت خوبی بین شورای اسلامی شهر و شهرداری وجود دارد و اگر دخالت‌ها به حد پایینی کاهش یابد دیگر شاهد بی‌اعتمادی مردم به شهرداری نخواهیم بود.

وی چابک‌سازی مجموعه شهرداری را از دیگر برنامه‌های خود ذکر کرد و افزود: بنده در درجه اول دنبال آن هستم که دستگاه شهرداری را زنده و چابک کنم و کوچک‌سازی این دستگاه عریض و طویل جزء برنامه‌های بنده می‌باشد.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی مناسب قصد داریم به سمت منطقه محوری و سازمان محوری حرکت کنیم تا کار ستاد مرکزی کمتر شود و ستاد بیشتر کار نظارتی داشته باشد.

۱۳۹۴/۰۶/۱۱
اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم

چاپ چاپ