در منطقه 7 برگزار می شود؛

آموزش خط سفید برای تاکسیرانان در پایانه ها

تاریخ انتشار: 05 سپتامبر 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رئیس اداره تاکسیرانی منطقه ۷ از آموزش خط سفید به منظور آشنایی تاکسیرانان با رفتارهای صحیح ترافیکی، در پایانه های سیدخندان و روشندلان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، علی اصغر افشار با اعلام این مطلب افزود: در این پایانه ها ۳۰ خط تاکسی وجود دارد که مسافران برای تردد در نقاط مختلف پایتخت از آنها استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه ادامه دارد، تصریح کرد: احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی، جلوگیری از انجام حرکات مارپیچ و توقف پشت گذرگاه عابرپیاده، برخی از مباحثی است که در این دوره ها به رانندگان آموزش داده می شود.
رئیس اداره تاکسیرانی منطقه ۷ با اشاره به تاثیر تاکسیرانان در نهادینه کردن رفتارهای صحیح ترافیکی در بین اهالی عنوان کرد: بیش از دوهزار راننده تاکسی در منطقه ۷ فعالیت می کنند که از طریق آنها می توانیم قوانین خط سفید را به شهروندان آموزش دهیم.
وی با اشاره به اینکه حرکت خودرو‌ها بین خطوط سفید موجب انضباط ترافیکی، کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و ارتقای فرهنگ نظم، انضباط و قانون‌گرایی می‌شود، گفت: ما ضمن آموزش تاکسیرانان، از آنها می خواهیم تا به عنوان سفیران فرهنگی که ساعت های زیادی از روز با شهروندان همسفر هستند برای نهادینه سازی رفتارهای صحیح ترافیکی در این طرح مشارکت کنند.
افشار یادآور شد: کاهش ترافیک و اصلاح رفتار و فرهنگ ترافیکی شهروندان از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری تهران در مقطع کنونی است و در این میان از آنجا که ناوگان تاکسیرانی شهر تهران سهم عمده‌ای در حمل‌ونقل شهری و ایجاد رفتار پایدار ترافیکی مبتنی بر فرهنگ صحیح حمل‌ونقل شهری خواهد داشت آموزش رانندگان تاکسی در اولویت قرار دارد.

چاپ چاپ