با حضور شهردار ، معاونین و کارشناسان؛

همایش نظام پیشنهادهای منطقه ۹ برگزار شد

تاریخ انتشار: 06 سپتامبر 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

همایش نظام پیشنهادهای منطقه ۹ با حضور شهردار ، معاونین و جمعی از کارشناسان منطقه و مدیرکل برنامه ریزی و کنترل عملکرد شهرداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی شهردار منطقه با اشاره به روایات و احادیث و ضمن تقدیر و تشکر از همکاران و استقبال آنان از این موضوع گفت: نظام پیشنهادها نوعی امر به معروف و نهی از منکر بوده و انسان در این زمینه مسئول و مکلف است.
وی تصریح کرد: نیروی انسانی به لحاظ برخورداری از قدرت اندیشه، خلاقیت و نوآوری بزرگترین دارایی هر سازمانی محسوب می شود، چرا که هرگونه بهبود و پیشرفت در سیستمهای فنی و سازمانی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد.
شهردار منطقه ۹ افزود: توان فکری و اندیشه های کارکنان در سازمان به عنوان سرمایه نهفته و راکد است و هر سازمان و مدیریتی بتواند از این سرمایه‌های نهفته بیشترین استفاده را بکند به همان اندازه امکان رشد وتوسعه میسر خواهد شد.
حسینی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی بر خلاف سایر منابع با مصرف کردن ، کاهش و یا مستهلک نمی‌شود هر چقدر از اندیشه و فکر بیشتر استفاده نماید به همان اندازه توانایی اش بهبود می یابد.
در ابتدای این همایش ، سیدعلی مفاخریان معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه با اشاره به اهمیت مشورت در اسلام و ضرورت مشورت گفت: ارائه ایده ها در مباحث مدیریت شهری می تواند به خدمات بهینه ای منجر شود.
وی با بیان اینکه ضرورت مشارکت کارکنان در سازمان های امروزی مانند هوای تنفسی برای یک موجود زنده است نیز اظهار داشت: استفاده از ایده ها نقش مهمی در اصلاح روش ها و بهبود عملکردها به جای می گذارد و نیروی انسانی به لحاظ خلاقیت و نوآوری بزرگترین سرمایه است.
معاون شهردار منطقه ۹ اذعان داشت: از آنجایی که شهرداری به نهاد اجتماعی حرکت می کند ، نیروی انسانی بزرگترین سرمایه است و هر چه بیشتر از این پتانسیل بهره گیریم بصورت فزاینده ای در پیشبرد اهداف مان کمک می کند.
وی تصریح کرد: هم افزایی ، مشارکت و استفاده از ایده ها باعث افزایش تعهد ، جو صداقت ، تسهیل مدیریت ، بهبود کیفی تصمیمات و بهبود کار گروهی می شود.
مفاخریان ادامه داد: اشاعه فرهنگ داوطلبانه ، بهبود روحیه و انگیزه کارکنان ، افزایش خلاقیت و … موضوعات روز شهرداری تهران است و از زمانیکه حوزه نظام پیشنهادات به امور مالی سپرده شد نیز اتفاقات خوبی محقق شده است.
معاون شهردار منطقه ۹ در تشریح عملکرد نظام پیشنهادهای منطقه نیز گفت: واگذاری فعالیت نظام پیشنهاد ها به حوزه مالی و اقتصادی ، تشکیل کارگروه و معرفی رابطین ، توزیع بروشور و ارسال پیامک و برگزاری آموزشهای مختلف انجام شده است.

چاپ چاپ