تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری فاضل آباد و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فاضل آباد:

تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری فاضل آباد و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلست...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فاضل آباد:
در سالی که به فرمایش رهبر معظم انقلاب سال ” دولت و ملت ، همدلی و همزبانی ” مزین گردیده است و در راستای فرمایش معظم له و ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رویکرد دولت تدبیر و امید ، تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری فاضل آباد و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان منعقد گردید.
با توجه به اینکه استان گلستان بسیار برخوردار از مواهب خدادادی ، طبیعی و ظرفیت های بالقوه و بالفعل فرهنگی ، تاریخی ، مذهبی ، گردشگری و ….. می باشد و در مسیر عبور مسافران و گردشگران و زائران حرم مطهر رضوی(ع) واقع است ظرفیت بسیار خوبی از لحاظ توسعه در همه جوانب خصوصا گردشگری داراست .شهر فاضل آباد و بخش کمالان نیز شرایط ویژه ای به لحاظ قرارگیری در مسیر عبور مسافران و زائران ثامن الحجج ، ظرفیت بالایی در توسعه این بخش دارد.
این تفاهم نامه به منظور دستیابی هرچه سریعتر به اشتغال و بهبود شاخص های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و زیرساخت های گردشگری فاضل آباد و بخش کمالان تنظیم و منعقد گردیده است.
آقای سمیعی شهردار در این رابطه گفت:این تفاهم نامه به منظوراستفاده از ظرفیت های مشترک اعتباری، برنامه های در دست اجرا و پروژه های اجرایی وبا هدف ورویکرد اقتصاد مقاومتی وصرفه جویی درهزینه ها وتجمیع منابع اعتباری طرفین تفاهم نامه منعقد ومبادله گردیده است.
آقای سمیعی درادامه افزود: ازجمله اهدافی که دراین تفاهم نامه مورد توجه می باشد می توان به معرفی وشناسایی بیشتر جاذبه های گردشگری ، تاریخی و فرهنگی شهر فاضل آباد و منطقه گردشگری دهانه محمد آباد کتول که سهم بری مناسبی از محل اعتبارات استانی وملی برای اجرایی کردن پروژه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی نداشته اند، اشاره داشت.
وی خاطر نشان کرد: تهیه کتابنامه، بروشور، فیلم و انواع اقلام تبلیغاتی، ثبت آثار طبیعی وتاریخی وفرهنگی ومعنوی درشهرها وارائه خدمات مشترک به مسافران وگردشگران و تهیه بسته های سرمایه گذاری از محورهای مورد تفاهم می باشد.

چاپ چاپ