در 5 ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

روکش آسفالت بیش از ۸۰ هزار مترمربع از معابر منطقه ۱۰ تهران...

تاریخ انتشار: 08 سپتامبر 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با تلاش معاونت فنی و عمران منطقه از ابتدای سال جاری عملیات روکش آسفالت به صورت دستی و مکانیزه در۸۰ هزار مترمربع از معابر منطقه ۱۰ اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، عباس علی فراهی زاده معاون فنی و عمران منطقه ضمن اعلام این خبر با اشاره به رویکرد منطقه برای نگهداشت شهر و ضرورت استانداردسازی معابر براساس اصول شهرسازی گفت: ارتقای کیفی و بهسازی معابر و پیاده روها برای تسهیل در آمد و شد شهروندان و تردد خودروها از دغدغه های مدیریت شهری منطقه است که این امر مهم از طریق نظارت دقیق بر معابر و احصاء مشکلات پیگیری و رفع می شود.
وی اقدامات منطقه را در راستای نگهداشت شهر، اجرای خط سفید و کمپین آسمان آبی و زمین پاک عنوان کرد و افزود:بر همین اساس از ابتدای سال جاری تاکنون عملیات لکه گیری، روکش و مرمت آسفالت، تبدیل دریچه به کامپوزیت و همسطح سازی دریچه ها در بخش هایی از خیابان های اصلی و فرعی منطقه در قالب روکش دستی آسفالت ۱۹۲۰۰ مترمربع، روکش مکانیزه آسفالت بالغ بر ۳۹۵۰۰ مترمربع، لکه گیری هندسی ۱۰۶۴۲ متر مربع و مرمت نوارحفاری ۱۰۰۴ مترمربع از معابر اجرا شده است.
معاون فنی و عمران منطقه خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای خط سفید بیشترین حجم عملیات آسفالت در معابر درجه یک و بزرگراهی بوده است همچنین سایر معابر منطقه که نیاز به ترمیم و یا لکه گیری هندسی آسفالت دارند، شناسایی و نسبت به اجرای عملیات ترمیم و روکش آسفالت اقدام خواهد شد.
وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای استقبال از مهر یادآور شد از ابتدای سال عملیات نهرسازی، کانیو و تک جدول به طول ۴۶۰۰ متر از دیگر اقدامات منطقه بوده است همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته نصب پل های فلزی و رفع موانع فیزیکی به منظور ایجاد پیوستگی خطوط عابر پیاده از سواره رو و ترمیم آسفالت، لکه گیری و مرمت پیاده روهای منتهی به مدارس و… در دستور کار این معاونت قرار دارد و در حال اجراست.
فراهی زاده تصریح کرد: ۱۵۰۰مترمربع از پیاده روهای منطقه با در نظر گرفتن مسیر ویژه نابینایان و معلولین به صورت مرمت کفپوش و نگهداشت احداث آبراهه همسطح سازی پیاده رو مرمت و کفپوش شده است.

چاپ چاپ