شهردار قم تاکید کرد: حرکت در مسیر قانون ضرورت اصلی توسعه شهری است

شهردار قم تاکید کرد: حرکت در مسیر قانون ضرورت اصلی توسعه شهری است...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار قم با تاکید بر اهمیت قانون‌گرایی در حرکت جامعه به سمت پیشرفت و توسعه حرکت در مسیر قانون را ضرورت اصلی توسعه شهری دانست.

به گزارش شهرنیوز؛ دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با بیان اینکه اختلاف میان دستگاه‌ها باعث ایجاد اخلال در روند خدمت‌رسانی به مردم می‌شود ابراز داشت: اگر فصل‌الخطاب قانون باشد هیچ‌گاه مشکل جدی میان دستگاه‌های مختلف پیش نمی‌آید و تنها قانون‌گرایی است که می‌تواند مانع موازی‌کاری و دخالت در امور دیگر دستگاه‌ها شود.

وی در ادامه با تاکید بر تاثیر قدرت عمل بالای شهرداری در روند توسعه شهرها تصریح کرد: اگر شهرداری‌ها اقتدار لازم را در اداره امور محوله نداشته باشند قطعاً در روند توسعه مناسب و همه‌جانبه شهرها اختلال ایجاد می‌شود و در همین راستا قوانین باید در راستای افزایش اختیارات شهرداری‌ها اصلاح شود و باید به دنبال مدیریت واحد شهری باشیم.

دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه اگر نیت و انگیزه‌مان در انجام امور خدمت به مردم و کسب رضای الهی باشد مشکلات مرتفع می‌شود افزود: ایجاد حس اعتماد متقابل میان مسئولان برای پیشبرد مناسب امور یک الزام است.

شهردار قم ادامه داد: تعامل‌ها در قم بسیار زیاد است اما به دلیل اینکه قم یک استان تک‌شهر است برخی ارگان‌ها به نحوی تمایل دارند نظارت‌ها و دخالت‌هایی در امور شهری داشته باشند؛ که این حق مدیریت شهری است و کسی نباید در آن دخالت کند.
دکتر سقائیان‌نژاد در خصوص حرکت در مسیر عمران و آبادانی شهر قم نیز گفت: قطار حرکت قم در مسیر عمران و توسعه اگر بخواهد با قدرت به مسیر خود ادامه دهد، بایستی با اقتدار و در چارچوب صحیح حرکت کند و بنده نیز هر جایی احساس کنم که در کارها دخالت وجود دارد قطعا آن را بیان کرده و شفاف نظر خود را برای اصلاح بیان خواهم کرد.

۱۳۹۴/۰۶/۲۱
اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم

چاپ چاپ