نگهداشت شهر ، قضاوت مردم از عملکرد شهرداری است
شهردار منطقه يک:

نگهداشت شهر ، قضاوت مردم از عملکرد شهرداری است

تاریخ انتشار: 14 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهروندان عملکرد شهرداری ها را بر اساس نگهداشت شهر قضاوت می کنند و هر گونه کم و کاستی در آن، رضایت آنها را از عملکرد شهرداری کاهش می دهد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی یزدانی شهردار این منطقه در گردهمایی شورای اداری منطقه در جمع معاونان ، روسای ادارات ، شهرداران نواحی و… با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نگهداشت شهر در اذهان شهروندان بسیار مهم تر از اجرای پروژه های جدید در مناطق است بر همین اساس امسال رویکرد شهرداری بر اتمام پروژ ه های نیمه تمام و نگهداشت شهر معطوف شده است و همه شهرداران نواحی ۱۰ گانه منطقه یک در این خصوص تلاش مضاعف می کنند.
یزدانی با تاکید بر سرعت بخشی به اتمام پروژ های نیمه تمام گفت: پیشرفت پروژ ه ها باید نسبت به زمان اختصاص یافته و منطبق بر آن پیش برود و اگر پروژه ای از پیشرفت لازم برخوردار نبوده باید به صورت ویژه کنترل و کم و کاستی ها ،شناسایی و روند اجرایی تسریع شود.
وی تصریح کرد : جمع آوری کانکس های ساختمانی در کنار ساختمان های اتمام یافته، اطلاع رسانی دقیق به شهروندان در خصوص پروژ ه های در حال ساخت در منطقه از نظر کاربری و تعداد طبقات و…، آبیاری باغات، تعامل با نخبگان محلی ،همه مسئولین به خصوص مدیران ارشد در همه بخش های مجموعه شهرداری ها باید با همدلی ، همفکری و تعامل در کنار هم به فعالیت بپردازند تا کارها به سرعت و مبتنی بر تدابیر ابلاغی شهردار تهران به پیش برود و همه ی موارد آن در اجرای همه طرح ها ، پروژها و اقدامات در نظر گرفته شود.
وی گفت: ۹۰ درصد نگهداشت شهر بر عهده نواحی است و باید شهرداران نواحی با بازدید های میدانی و حضور در محلات کم و کاستی های موجود را رصد و نسبت به رفع سریع آنها اقدام کنند.
شهردار منطقه یک تصریح کرد: شهرداران نواحی مسئول اصلی نگهداشت شهر هستند و باید کمترین زمان را در ساختمان ناحیه مستقر باشند و مشکلات محله، خیابان، کوچه و… مجموعه حوزه استحفاظی خود را با بازدید میدانی مشاهده و برای رفع آنها اقدام نمایند.
وی حضور شورایاران را در بازدید از محلات و شناسایی معضلات بسیار موثر دانست و گفت: شورایاری ها ،مدیران محله و هیات امنا پتانسیل های خوبی برای شناسایی مشکلات هستند و باید از آنها یاری جست.
این مقام مسئول در خصوص پروژه های در دست اقدام شهرداری منطقه یک خاطر نشان ساخت: ۱۳ پروژه با پیشرفت بالای ۷۰ درصد در منطقه یک در حال اجراست که اکثر آنها از جمله احداث و توسعه بوستان و تفرجگاه گلابدره و آبک، مجموعه ورزشی سرداران شهید، ساماندهی رود دره ها و ایجاد سپر دفاعی ، احداث مسجد الرضا(ع) بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که به سرعت در حال تکمیل و بهره برداری هستند و تا اتمام آنها هیچ پروژه جدیدی آغاز نمی شود.

چاپ چاپ