تاریخ انتشار: 14 سپتامبر 2015 - اخبار

آماده سازی مدارس شمال شرق تهران در آستانه ماه مهر

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۴ از اجرای ده ها طرح فرهنگی اجتماعی، عمرانی و خدمات شهری در مدارس خبر داد و گفت: با آغاز ماه مهر ستاد ویژه ای برای استقبال از دانش آموزان تشکیل خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، سید امیر عباس بهاری با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح استقبال از مهر برنامه های ویژه ای در منطقه برگزار خواهد کرد.
وی افزود: نصب بنر با موضوع تبریک بازگشایی مدارس در اماکن پرتردد و در مقابل مدارس، ارسال پیامک تبریک سال جدید تحصیلی به مدیران، دبیران و دانش آموزان، تهیه ،تولید و توزیع بسته با موضوع سرویس مدارس در بین رانندگان تاکسی و سرویس مدارس جز برنامه هایی است که از چند روز قبل از مهرماه آغاز میشود.
وی به فعالیت های عمرانی مدارس اشاره کرد و افزود: انجام فعالیت عمرانی شامل ایزوگام سقف، رنگ آمیزی مدارس، ساخت و تعمیر سرویس بهداشتی، تعمیر سیم کشی برق مدارس، آسفالت و … نیز جز برنامه های شاخص است که در مدارس نیازمند معرفی شده و با همکاری اداره آموزش و پرورش در حال اجرا میباشد.
شهردار منطقه ۴ افزود: فعالیت های معاونت خدمات شهری مثل طعمه گذاری جانوران موذی، ترمیم فضای سبز مدارس،رنگ آمیزی دیوارهای بیرونی و … نیز در حال انجام است.
وی گفت: ایمن سازی مدارس بوسیله نصب تابلوهای هشدار دهنده، انجام اصلاحات هندسی، نصب چراغ های چشمک ، نصب علائم راهنمایی و رانندگی وخط کشی معابر در اطراف مدارس و … با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه اجرایی شده است.
بهاری با اشاره به برگزاری جشن شکوفه ها در روز اول مهر گفت: جشن شکوفه ها برای دانش آموزان پیش دبستانی ۲۰در خانه کودک سرای محلات و جشن روز بازگشایی مدارس در نه مدرسه در نواحی نه گانه با حضور شهرداران نواحی ، روسای اجتماعی و … برگزار خواهد شد.
وی همچنین ادامه داد: دراین راستا پانصد میلیون ریال بن البسه و لوازم التحریر بین دانش آموزان بی بضاعت از طریق اداره آموزش و پرورش منطقه نیز توزیع می شود.
گفتنی است در روز اول مهر مراسم ویژه ای نیز با حضور شهردار منطقه ، معاونین و روسای ادارات، رئیس اداره آموزش و پرورش و معاونین و کارشناسان ایشان، پلیس راهور ، مسئولین بسیج ، رئیس آتش نشانی و سایر مسئولین لشکری و کشوری در یک مدرسه شاخص برگزار خواهد شد و ضمن تقدیر از دانش آموزان برتر،اهدا گل،بسته پذیرایی و بسته فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس بین دانش آموزان توزیع خواهد شد.

چاپ چاپ