تاریخ انتشار: 14 سپتامبر 2015 - خواندني هاي برگزيده‌

کاشت گیاهان مقاوم به کم آبی در منطقه ۷

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ از کاشت گیاهان مقاوم به کم آبی به جای چمن در راستای مقابله با بحران کم آبی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، حجت الله رمضانخانی با اعلام این مطلب افزود: چمن از جمله گیاهانی است که مصرف آب بالایی دارد و باید هر روز آبیاری شود.
وی تصریح کرد: حذف این پوشش گیاهی یکی از برنامه های مدیریت شهری منطقه برای حراست از فضاهای سبز و گذر از بحران کم آبی است.
رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ اظهار داشت: حدود ۲۲ هکتار چمنکاری در منطقه انجام شده و این نوع پوشش گیاهی باید در فضاهای سبز و بوستان ها وجود داشته باشد. بنابراین قرار نیست چمن ها را کامل از بوستان ها و فضاهای سبز حذف کنیم.
وی یادآور شد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم وسعت چمن ها را کم کنیم تا بتوانیم آبیاری مناسب تری به سایر گیاهان منطقه داشته باشیم.
رمضانخانی با اشاره به اینکه هر سال ۲۰ درصد از وسعت چمن ها در منطقه کم می شود، عنوان کرد: کم کردن وسعت چمن ها طرحی است که در مدت ۵ سال اجرا می شود و امسال حدود ۳۰ هزار مترمربع از وسعت آن در منطقه کم و به جای آنها گیاهان مقاوم در برابر کم آبی مانند زرشک و ابری نقره ای کاشته می شود.
وی همچنین از اجرای طرح بام سبز در این منطقه خبر داد و گفت: این طرح مهمترین برنامه مدیریت شهری منطقه برای افزایش سرانه فضای سبز منطقه است.
رئیس اداره فضای سبز منطقه ۷ با اشاره به اینکه این طرح در پایتخت برای نخستین بار به صورت آزمایشی در منطقه هفت اجرایی می شود، تصریح کرد: در این طرح مالکان تمام ساختمان هایی که مجوز ساخت دریافت می کنند، موظفند طراحی و زیرسازی بنا را به شکلی انجام دهند که پشت بام سبز در آنها اجرا شود.

چاپ چاپ