تاریخ انتشار: 15 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

پایان دور نخست دیدار شهردار منطقه ۴ با روحانیون و ائمه جماعات...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۴ طی ۹ روز متوالی با روحانیون و ائمه جماعات محلات ۲۰ گانه دیدار و از مساجد به عنوان محور برنامه های فرهنگی و اجتماعی محلات یاد کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ ، مهندس سید امیر عباس بهاری شهردار منطقه ۴ در دیدار با روحانیون و ائمه جماعات منطقه که در ۹ روز متوالی و با محوریت نواحی ۹ گانه برگزار شد گفت: به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت محلات و ایجاد بستر لازم برای برنامه ریزی بهتر فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در سطح محلات، برنامه نشست با روحانیون و ائمه جماعات در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه نقطه نظرات روحانیون در بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی محلات مؤثر خواهد بود افزود: برنامه های فرهنگی و اجتماعی در محلات زمانی مثمره ثمر خواهد بود که نقطه نظرات روحانیون و معتمدین محلی نیز به کار گرفته شود.
شهردار منطقه ۴ با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره مدیریت دکتر قالیباف در شهرداری تهران گفت: در دوره حضور دکتر قالیباف به عنوان شهردار تهران، شاهد احداث و بهره برداری از پروژه های بزرگ فرهنگی، اجتماعی، تفریحی، بزرگراهی، ورزشی و… در شهر تهران بودیم که قابل قیاس با هیچ دوره مدیریتی در شهرداری تهران نیست.
بهاری افزد: علاوه بر احداث پروژه های بزرگ ملی و فراملی در کلانشهر تهران، مضوعاتی فرهنگی و اجتماعی نیز شامل رسیدگی ویژه به محرومین، کاهش آسیب های اجتماعی، رسیدگی ویژه به بانوان سرپرست خانوار، کمک به عمران و آبادانی مساجد و مدارس، ساماندهی معتادان و کارتن خواب ها و….. از جمله اقداماتی است که در علاوه بر سایر فعالیت های شهرداری تهران در اولویت قرار دارد.
وی با اشاره به تاکید شهردار تهران مبنی بر توجه ویژه به عمران و آبادانی مساجد گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته اعتبارات مورد نیاز مساجد در سال جاری و کوتاهترین زمان ممکن اختصاص خواهد یافت.
شهردار منطقه ۴ از مساجد به عنوان پایگاه اجتماعی و محلی برای تعاملات دینی و بیان مشکلات شهری است یاد کرد و گفت : هر حرکتی که از مسجد شروع شود و منطبق بر تفکر مسجد باشد ، ماندگار می‌شود.
بهاری ضمن اعلام حمایت شهرداری منطقه ۴ از برنامه های فرهنگی اجتماعی مساجد خاطر نشان کرد: با توجه به رویکرد شهرداری تهران بر مسجد محوری، در سال جاری محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بر پایه مساجد خواهد بود.

پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ