تاریخ انتشار: 15 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار اقتصادی, اخبار بین الملل

اجرای طرح مهر قلم در ورودی غربی تهران

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با محوریت آسمان آبی ، زمین پاک برگزار می شود؛
شهردار منطقه ۹ با اشاره با مجموعه اقدامات و پیش بینی ها در آستانه سال تحصیلی جدید از اجرای طرح مهر قلم در منطقه خبر داد و گفت: این برنامه ها در حوزه های مختلف با محوریت کمپین آسمان آبی ، زمین پاک در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی در این خصوص اظهار داشت: طرح استقبال از مهر با هدف اعمال مدیریت یکپارچه و هماهنگ و در راستای کمک به ارتقای خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی به دانش آموزان در سطح مدارس محدوده اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: برهمین اساس تجهیز، بهسازی و نوسازی، ایمن سازی و بازسازی محیطهای آموزشی نیز در دستور کار قرار گرفته که بخشی اعظمی از آن طبق زمان بندی انجام شده و بقیه تا آغاز سال تحصیلی جدید ادامه دارد.
شهردار منطقه ۹ با اشاره به برگزاری جشن بزرگ مهر در مدارس و مراکز آموزشی گفت: برهمین اساس هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش و برگزاری این جشن در برخی از مدارس در حال انجام است و جشنواره های ورزشی متنوعی نیز برای دانش آموزان تدارک دیده شده است.
وی با اشاره مجموعه اقدامات در حوزه مدیریت پسماند گفت: پاکسازی و امحای کلیه پوسترهای تبلیغاتی غیرمجاز ، پاکسازی و لایروبی انهار خصوصاً مجاور مراکز آموزشی ، جمع آوری کتب و دفاتر سال قبل دانش آموزان و تعویض آن با دفتر برای دانش آموزان محروم در این حوزه است.
حسینی افزود: در حوزه زیباسازی نیز همکاری در شستشو و پاکسازی کامل نمای مدارس ، رسیدگی به وضعیت ( رنگ آمیزی ، شستشو و مرمت ) مبلمان شهری معابر اطراف مدارس ، رنگ آمیزی دربهای ورودی، تابلوهای سر درب مدارس و المانهای حیاط مدارس و حذف زوائد فیزیکی در معابر منتهی به مدارس انجام شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه فضای سبز و بوستان ها هم اقدامات متنوعی انجام شده نیز اذعان داشت: ترمیم ومرمت فضای سبز پیرامون و داخل محوطه مراکز آموزشی، ترمیم ومرمت فضای سبز پیرامون و داخل محوطه مراکز آموزشی ، هرس خشکه بری درختان پیرامون وداخل محوطه مراکز آموزشی ، هرس خشکه بری درختان پیرامون وداخل محوطه مراکز آموزشی ، کاشت نهال ،درختچه وگل وگیاه در باغچه های داخل محوطه مراکز آموزشی از جمله این برنامه ها بود.
شهردار منطقه ۹ با اشاره مجموعه اقدامات در حوزه خدمات شهری نیز گفت: رفع سدمعبر صنفی، بساط گستر، سیار، ساختمانی، دستفروشان و متکدیان بویژه در معابر منتهی به مدارس ، ابلاغ به کلیه ساختمانهای نیمه کاره و در حال ساخت جهت جمع آوری و حمل خاک و نخاله مازاد و انتقال مصالح به داخل ملک و رسیدگی به وضعیت حصار کارگاهی ، لایروبی، پاکسازی و رسوب برداری کانالهای روباز و روبسته از جمله اقدامات این حوزه بود که با جدیت در حال پیگیری است.
وی از کنترل و مبارزه با موش به ویژه در خیابانهای اطراف مدارس ، توزیع تله چسبی کتابی در مدارس ، نصب بنر اطلاع رسانی (مبارزه با جانوران مضر شهری) ، رفع مزاحمت صنوف مجاور مراکز آموزشی ، بهبود وضعیت ظاهری کیوسکها جزو اقدامات شاخص حوزه ساماندهی برشمرد و گفت : آموزش و اطلاع رسانی محیط زیست در مدارس منتخب نیز در حال انجام است.
حسینی با بیان اینکه روانسازی و ایمن سازی سطح محدوده یکی از برنامه های ویژه در طرح مهرقلم است نیز اظهار داشت: مجموعه عملیات های ترافیکی در قالب خط کشی ، تراش و روکش آسفالت ، همسطح سازی و اصلاح هندسی ، امحا خط کشی محوری ، دوربین ثبت تخلفات ، ساماندهی سرپناههای ایستگاه اتوبوس و نصب تابلوها ، علادئم راهنمایی و رانندگی و تجهیزات ایمنی با محوریت طرح خط سفید پیگیری می شود.
وی با اشاره به اقدامات عمرانی و خدماتی در فضاهای آموزشی و مدارس هم گفت: این اقدامات در قالب آسفالت ، کفپوش ، رفع معارض و جودل بندی به شکلی ویژه اجرا شده است.
شهردار منطقه ۹ در خصوص اجرای برنامه ها در حوزه شهرسازی در راستای طرح مهر قلم نیز تاکید کرد: رعایت مقررات ایمنی و حفاظت کار ، پوشش موقت نما ، وحدت رویه الگوی حصار کارگاهی و رنگ بندی حصار ، نحوه و میزان اشغال معابر در اطراف کارگاه های ساختمانی ، نصب تابلو مشخصات فنی پروژه ار جمله مفاد مهم در اجرای طرح استقبال از بهار است.
وی با اشاره به تقارن زمان بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس و دهه ولایت خاطرنشان کرد: در راستای ارتقا فرهنگ جهاد و شهادت در بین دانش آموزان و بهره مندی از مضامین مذهبی ویژه برنامه های فرهنگی مناسبی با دعوت از فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس ، مبلغین و تازه مسلمانان در نظر گرفته شده است.

چاپ چاپ