از سوی شهردار منطقه 21 تشریح شد ؛

برنامه های طرح استقبال از مهر ۹۴ تحت عنوان ” مهر قلم “...

تاریخ انتشار: 16 سپتامبر 2015 - اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۲۱ از اجرای برنامه های متنوع در طرح استقبال از مهر و در آستانه ی بازگشایی مدارس در سطح منطقه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ ، دکتر جمال بافرانی شهردار منطقه با بیان این خبر گفت : در آستانه ی بازگشایی مدارس و ایجاد شور و نشاط اجتماعی این طرح با هدف آماده سازی شهر و محلات با محوریت نگهداشت و آماده سازی شهر از ۱۲ شهریور آغاز و تا ۱۵ مهر ماه ادامه دارد .
وی افزود : طرح استقبال از مهر موضوعات مختلفی در حوزه زیباسازی ، باز پیرایی فضای سبز ، بهسازی و زیبا سازی محیط های داخلی و پیرامونی مراکز آموزشی ، توجه به افزایش ایمنی و سلامت دانش آموزان و محیط زیست داخل و پیرامون مدارس و جلب مشارکت آنها در مباحث شهری ، تکریم و احترام معلمان و دانش آموزان را شامل می شود .
شهردار منطقه ۲۱ اظهار داشت : این طرح در ۶ گروه موضوعی و در ۵۳ آیتم کاری تعریف و ابلاغ شده است که این گروه های موضوعی مباحثی از قبیل بوستان ها و فضای سبز ، زیبا سازی ، ساماندهی ، خدمات شهری ، مدیریت پسماند و محیط زیست را شامل می شوند .
دکتر بافرانی در ادامه از برگزاری جشن شکوفه ها با نگاه آموزش بازیافت و جمع آوری کتب و دفاتر سال قبل ، اهدای بسته های تبلیغاتی به دانش آموزان با مضامین بازیافت ، پاکسازی معابر و لایروبی انهار ، شستشوی المان های شهری ، توزیع کیسه های مشکی و آبی بازیافت در مدارس و همکاری در شستشو و پاکسازی نمای مدارس در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد .
به گفته این مقام مسئول ، انجام تبلیغات محیطی در سطح منطقه ، رسیدگی به وضعیت مبلمان حیاط مدارس ، همکاری در نگهداشت و نظافت سرویس های بهداشتی و حذف زوائد فیزیکی در معابر منتهی به مدارس سطح منطقه ، آذین بندی ، تبلیغات محیطی ، ساماندهی وضعیت ساختمان های در حال ساخت اطراف مدارس ، رفع مزاحمت صنوف مجاور مراکز آموزشی ، تشدید اجرای عملیات مبارزه با موش در اطراف و داخل مراکز آموزشی و اجرای برنامه های زیست محیطی در مدارس ، کاشت نهال ، درخت ، درختچه و گل و گیاه در اطراف مدارس و بوستان ها ، اجرای نقاشی دیواری با موضوعات تفکیک پسماند از مبدأ به منظور آموزش و ترویج فرهنگ تفکیک از مبدأ از دیگر موارد لازم الاجرا در این طرح است .
دکتر بافرانی در پایان تصریح کرد: نواختن زنگ بازیافت ، لایروبی انهار ، کانال ها و حوضچه ها ، نظافت و پاکسازی معابر و پل های عابر پیاده و ایستگاه های اتوبوس همزمان با بازگشایی مدارس از دیگر اقدامات در دست اجرا است .

چاپ چاپ