به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6

بانوان مشارکت جدی تری در اجرای طرح ها دارند

تاریخ انتشار: 17 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

بانوان مشارکت جدی تری در اجرای طرح ها دارند/در مراسم تجلیل از فعالان کمپین آسمان آبی و زمین پاک مطرح شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ ، مراسم تجلیل از فعالان کمپین آسمان آبی زمین پاک و خط سفید امروز با حضور جمعی از شهروندان نمونه، مسئولان شهری و مدیریت پسماند در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای شفق برگزار شد.
شهردار منطقه ۶ با تقدیر از شهروندان مسئول که در اجرای این دو رویکرد فعال بودند، خاطر نشان کرد: من ضمن قدردانی از تمامی عزیزانی که در اجرای این طرح با ما هماهنگ بودند، از همراهی بانوان که مشارکت بسیاری در اجرای این طرح ها داشتند، تشکر می کنم. بانوان تلاش کردند تا با احساس مسئولیتی که داشتند طرح های تفکیک پسماند، آسمان آبی و زمین پاک به خوبی اجرایی شود.
قشر عظیم بانوان امروز مشارکت چشمگیری در این طرح داشتند. با مشارکت بیشتر و جدی تر بانوان نتیجه مطلوب تری حاصل و طرح ها به سرعت بیشتری پیش می رود.
عظیم بابایی با تاکید بر این که برای پیشبرد این طرح ها به کمک همه شهروندان نیازمند است، خاطر نشان کرد: ما هنوز در ابتدای این راه هستیم، اگر همه مردم وارد نشوند، موفق نخواهیم بود. تجربه ثابت کرده است که در هر جا که مردم حضور پیدا کنند، طرح ها موفق بوده است. امروز هم اگر می خواهیم فرهنگ ترافیک ارتقاء پیدا کنند و آسمان آبی و پاکی داشته باشیم، حتما مردم باید کمک کنند. شهروندان عادی، اساتید دانشگاه، مراکز آموزشی و درمانی و علمی، نیروی انتظامی، رانندگان تاکسی و اتوبوس و بویژه رسانه ها و… همه اقشاری هستند در این راه باید تلاش کنند.
شهردار منطقه ۶ یادآور شد: باید طرح تفکیک پسماند را از داخل منازل شروع کنیم، از همین جمع ها باید شروع کنیم، همه باید کمک کنند از قانونگذارها گرفته تا نخبگان، فرهیختگان و رسانه ها و…تا خوب زندگی کنیم.
به گفته بابایی، در تهران فعالیت های خوبی در حوزه سخت افزاری انجام گرفته است، شهروندان باید تلاش کنند تا در حوزه نرم افزاری همچون فرهنگسازی، الگوسازی و اخلاق مداری و…. نیز اتفاقات خوبی رخ دهد.
جعفری، رئیس مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز ضمن قدردانی از شهردار منطقه ۶ خاطر نشان کرد: مدیریت پسماند با یک فعل خواستن آغاز می شود، اگر بخواهیم اتفاق می افتد و اگر نخواهیم با آماده سازی همه زیرساخت ها و عوامل اتفاقی نخواهد افتاد. از امروز برای مدیریت پسماند از خودمان شروع کنیم و به خودمان متعهد شویم که با کم کردن زباله ها یا تفکیک هر چند کوچک پسماند به افزایش وسایل بازی در پارک ها، مبلمان شهری و… کمک خواهیم کرد. اگر همه با هم کمک کنیم در شهر اتفاق خوبی رخ می دهد.
در پایان مراسم نیز از گروه هایی از شهروندان نمونه و فعال، رانندگان تاکسی، اتوبوس، موتورسواران نمونه، نمایندگان دستگاه های که در طرح های آسمان آبی زمین پاک، خط سفید و تفکیک پسماند مشارکت داشتند، تقدیر شد.

چاپ چاپ