تاریخ انتشار: 17 سپتامبر 2015 - اخبار

از المان و میدان نعنا در کاشان پرده برداری شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با حضور رئیس انجمن گیاهان دارویی کشور
از المان و میدان نعنا در کاشان پرده برداری شد

شهردار دیار نخستین های جهان ظهر امروز در مراسم پرده برداری از میدان و المان نعنا و افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره ملی نعنا، توجه به مقوله آب و کشاورزی را مهم ارزیابی و اظهار کرد: در نخستین همایش فضای سبز کم‌آب که توسط شهرداری کاشان برگزار شد، ضرورت ایجاد دبیرخانه دائمی در این زمینه مورد تأکید قرار گرفته و امروز خوشبختانه شاهد افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره ملی نعنا هستیم.
وی افزود: دبیرخانه دائمی جشنواره ملی نعنا در طول سال فعال است تا با ایجاد ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی و کشاورزان منطقه در راستای عملیاتی کردن دستاوردهای این جشنواره گام بردارد و شاهد ارتقای سطح علمی و کیفی جشنواره و مشاغل مرتبط با کشاورزی و گیاهان دارویی باشیم.
شهردار کاشان برگزاری جشنواره‌های نعنا در فین را پایگاهی برای جبران عقب‌افتادگی‌های منطقه دانست و خاطرنشان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه قضایی شهرستان، شهرداری کاشان با متخلفان تغییر کاربری اراضی به شدت برخورد می‌کند زیرا از بین رفتن باغات و مزارع و توسعه شهرنشینی موجب تغییرات اقلیمی و مشکلات شهری می‌شود.
در پایان این مراسم از المان نعنا که به طول پنج متر و ۵۰ سانتی‌متر و از جنس فلز توسط حسین اکرمی با همکاری عباس سلمانی طراحی گردیده بود، در میدان نعنا واقع در فین کاشان رونمایی شد.

چاپ چاپ