تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2015 - اخبار

گردشگری کشاورزی کاشان نیازمند معرفی است

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

سید محمد ناظم رضوی شهردار دیار نخستین های جهان در آیین اختتامیه جشنواره ملی نعنای کاشان گفت:این شهرستان با توجه به فرصت ها و پتانسیل های بالای علمی،فرهنگی، گردشگری و تاریخی نیازمند توجه و تمرکز بر روی فرصت های ویژه موجود است.
ناظم رضوی تصریح کرد:یکی از صنعت های مطرح و پایدار جهانی صنعت توریسم و گردشگری است که کاشان در این زمینه با توجه به قرازر گیری در مرکز یت ایران جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.
شهردار دیار نخستین های جهان افزود:گردشگری کشاورزی و طبیعی نیز بدلیل تغییر نگاه و ذائقه گردشگری نیازمند شناسایی و معرفی است که کاشان با داشتن ابنیه های تاریخی ، صنایع دستی، آیین سنتی و مذهبی و محصولات خاص کشاورزی بعنوان یک منطقه منحصر به فرد موردتوجه گردشگران داخلی و خارجی می باشد.
وی برگزاری جشنواره ملی نعنا و پیوند آن را با علم بسیار ارزنده دانست و گفت:نیاز است تازمینه های استفاده های صنعتی ،بهداشتی و آرایشی و پزشکی نعنا بصورت علمی شناسایی و در اختیار عموم قرار گیرد.
وی حضور نخبگان و دانشگاهیان در مدیریت شهری را جزو اولویت های کاری شهرداری کاشان دانست و اظهار داشت:در بحث پژوهشکده اسانس نیز که زیر نظر دانشگاه کاشان فعال می باشد آمادگی همکاری و تعریف پروژه های غعلمی و عملیاتی هستیم تا از فرصت و برندهای موجود درشهرستان به نفع منطقه استفاده کنیم.
وی افزود:در هرحوزه ای که صاحب سبک و اعتبار بوده ایم متاسفانه رقبای ما تلاش و همت بیشتری به کار بسته اند و بازار رقابت و تولید را برای کاشان سخت کرده و دنبال برندسازی برای خود بوده اند.
وی با اشاره به برخی امتیازات و برجستگی های کاشان نسبت به اصفهان گفت:متاسفانه بدلیل تقسیمات کشوری موجود و صاحب سبک بودن اصفهان در برخی برندهای کشوری کاشان نیازمند نگاه ویژه و جداگانه ای است که بدلیل نگاه سهمیه بندی مسئولین به برخی رخدادها حق و حقوق دیار نخستین های جهان تضییع می شود.
وی تمام اقدامات و رخدادهای کاشان را ماحصل همت و تلاش مردم این منطقه دانست و اظهار داشت:حضور نخبگان برجسته و صاحب نظر در تمامی زمینه های علمی و ظرفیت های بالقوه شهرستان نیاز مند همت بلند و صرف فعل خواستن توسط شهروندان و مدیران شهری است.
وی کاشان را از لحاظ سرانه درآمد جزو ۱۰شهر برتر کشور دانست و تصریح کرد:مردم کاشان مستحق امکانات و زیرساخت هایی بالاتر از وضع موجود هستند و تلاش می کنیم تا عقب ماندگی های شهرستان را جبران کنیم.
دومین جشنواره ملی نعنا در روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم شهریورماه تو.سط شهرداری کاشان در این شهربرگزار شد.

چاپ چاپ