تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2015 - اخبار

مدیرکل اداره حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم خواستار شد؛ ارتقاء فرهنگ استفاده از موتورسیکلت در قم...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرکل اداره حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم یکی از مشکلات اصلی در قم را بی قانونی موتورسیکلت‌ها عنوان کرد و گفت: این امر موجب شده که ترافیک ایجاد شده و شاهد تصادفات گسترده در سطح شهر قم باشیم.
به گزارش شهرنیوز؛ امیرعباس صفوی امروز در ششمین جلسه کمیته فنی شورای ترافیک شهرداری قم طی سخنانی اظهار کرد: همه در این شهر زندگی می‌کنیم و هدف همه نیز کمک به مردم و رفع مشکلات است.
وی بیان کرد: یکی از مسائلی که موجب بروز مشکل برای شهرداری شده موضوع رانندگی‌ها و سرعت‌های غیرمجاز است که اگر تصادف شود در برخی موارد شهرداری‌ها را نیز مقصر می‌دانند که این مسائل باید بررسی شود.
مدیرکل اداره حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اهمیت مدیریت هوشمند ترافیک گفت: شهرداری وظیفه اخلاقی خود می‌داند که در این زمینه به پلیس کمک کند که در این راستا نیز اقدامات گسترده‌ای انجام داده است.
صفوی یکی از مشکلات اصلی در قم را بی‌قانونی موتورسیکلت‌ها عنوان کرد و گفت: این امر موجب شده که ترافیک ایجاد شده و شاهد تصادفات گسترده در سطح شهر قم باشیم.
وی بیان کرد: پایین بودن فرهنگ استفاده مناسب از موتورسیکلت یکی از مشکلاتی است که باید در این زمینه کار شده و فرهنگ سازی را افزایش داد.
مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: متاسفانه موتورسیکلت سواران هیچ قانونی را رعایت نمی‌کنند که انتظار است پلیس نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد.
صفوی با اشاره به بزرگراه‌های قم گفت: در این بزرگراه‌ها نیز نمی‌توان برای کنترل سرعت از سرعت گیر استفاده کرد چرا که مشکلات خاص خود را دارد و باید دوربین‌ها را گسترش دهیم.
وی افزود: در این بزرگراه‌ها احداث پل‌های عابر پیاده یکی از نیازها بوده که باید طراحی و در دستور کار قرار گیرد.

چاپ چاپ