کارت قرمز ارگانیک به سفید بالک ها در ورودی غربی پایتخت
به ابتکار شهرداری منطقه 9 محقق شد؛

کارت قرمز ارگانیک به سفید بالک ها در ورودی غربی پایتخت

تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2015 - اختصاصی, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۹ گفت: با توجه به شیوع آفت سفید بالک در دوسال اخیر در شهر تهران ، راهکارهایی غیر شیمیایی جهت کنترل این آفت در منطقه استفاده شده تا طرح فضای سبز ارگانیک به شکل ویژه ای پیاده سازی شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی در این خصوص اظهار داشت: اقداماتی موثر جهت کنترل آفت در فضای سبز شهری منطقه انجام شده و نتایج بسیار خوبی را نیز به همراه داشته است.
وی افزود: روغن پاشی زمستانه، جمع آوری و نابودی برگ های ریخته در پای درختان در فصل زمستان ، نصب ۲۰ هزار کاغذ زرد چسبنده روی درختان توت در زمان طغیان این حشرات از جمله اقداماتی است که جهت مقابله با سفید بالک ها انجام شده است.
حسینی ادامه داد: علاوه بر این، استفاده از آفت کش های گیاهی و ارگانیک نیم آزال ، پیستاگارد و دایابون و همچنین آبشویی درختان توت با ژل پالیزین نیز جزو اقدامات ویژه و موثر در راستای کنترل این آفت در این بخش از پایتخت بوده است.
شهردار منطقه ۹ با اشاره به فرهنگ سازی استفاده از روشهای غیر شیمیایی برای کنترل آفت نیز گفت: بر همین اساس، کلاسهای آموزشی در زمینه نحوه بکارگیری کاغذ زرد و کنترل غیر شیمیایی سفید بالک ها برای شهروندان در مراکز آموزش و مشاوره گل و گیاه منطقه برگزار شده است.
به گفته وی ، منطقه ۹ تنها منطقه ای است که در پایتخت بخشی از فضای سبز خود را بصورت ارگانیک نگهداری می کند و بر همین اساس چندی پیش ، نخستین همایش فضای سبز ارگانیک شهری با حضور مسئولان شهری و اساتید دانشگاه در منطقه برگزار و اقدامات شهرداری منطقه جهت کنترل غیر شیمیایی آفت و نحوه صحیح کنترل غیر شیمیایی آفت سفید بالک تشریح شد.

چاپ چاپ