نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11

بهسازی میدان منیریه به پایان رسید

تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رونمایی شکل جدیدی از میدان با مفهوم کارکرد مدرن شهری
۵هزار متر مربع بهسازی ، زیبا سازی و آرام سازی میدان منیریه با نمای جدید و کارکرد مدرن شهری از سوی شهرداری منطقه ۱۱به پایان رسید.
نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که میدان منیریه با قرار گرفتن در خیابان ولی عصر(عج) به عنوان یکی از مهم ترین میادین شهر تهران ؛ امروز شکل جدیدی از میدان با مفهوم کارکرد شهری را به خود گرفته است؛ از پایان عملیات اجرایی بهسازی این میدان توسط معاونت فنی و عمرانی این منطقه خبرداد.
شهردار منطقه ۱۱ با تأکید بر این که کار کرد میدان در زندگی امروز جوامع شهری باید متناسب با نیازهای شهر وشهروندان باشد ؛ افزود : گرچه شکل ظاهری میدان منیریه با کارکرد ترافیکی و نمای فلکه ای محو شده است؛لیکن مفهوم میدان درکلان شهرهای دنیا صرفا ترافیکی نبوده و علاوه برتسهیل ترافیکی به معنای یک فضای شهری شامل بستری برای تفریح ،تفرج ،سکون و حضور شهروندان است که این موضوع در میدان منیریه لحاظ شده است. مضافا بر این که مشکل ترافیکی میدان هم به این طریق مرتفع شد.
آبادیان با بیان اهمیت میدان منیریه به عنوان میدانی با هویت و قطب تجاری تولید و عرضه کالای ورزشی در سطح کشور و قرار گیری در مسیر بازار تهران به موقعیت ویژه جذب سفر و لزوم توجه به آرام سازی و ایجاد فضاهای زیبا در این میدان اشاره کرد و ادامه داد: ترافیک سنگین ناشی از وجود کارگاه عملیاتی خط ۳ مترو اکنون مرتفع و نصب مبلمان شهری ،آبنما ، نیمکت ، چراغ های روشنایی دفنی و ایستاده ،نماسازی و بازسازی ساختمان های اطراف میدان و ایجاد فضای سبز به پایان رسیده است.
به گفته شهردار منطقه ۱۱ در مسیر انجام پروژه با عملیات خاکبرداری ، خاکریزی ،تحکیم بستر شامل بتون ریزی و شفته ریزی ، کف سازی ، باز سنگ و ساماندهی تأسیسات موجود در میدان انجام شده است و ورودی مترو نیز متناسب با معماری میدان تغییر خواهد کرد.
عملیات بهسازی ، زیبا سازی و آرام سازی میدان منیریه از سوی معاونت فنی و عمران شهرداری منطقه ۱۱ پس از تأیید و تصویب نقشه های اجرایی توسط سازمان زیبا سازی شهر تهران؛ از مهر ماه سال ۹۳ آغاز شد.

چاپ چاپ