استاندار کرمان در عملیات بدنه‌سازی بازار بزرگ:

تخریب، ترمیم و اجرای سردر و بدنه‌ بازار در یک حرکت جهادی شروع شد...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

عملیات بدنه‌سازی بازار بزرگ کرمان با حضور استاندار کرمان، معاونان سیاسی امنیتی و عمرانی استاندار، رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، سرپرست شهرداری کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، تعدادی از مدیران استانی و بازاریان آغاز شد.
استاندار کرمان در این مراسم با بیان این که محل کسب و کار مردم کرمان یک میراث کهن است، گفت: اوایل مسئولیت بنده در استانداری شکایاتی از وضعیت بافت مرکزی و قدیمی شهر شد و برخی مردم درخواست داشتند برای سامان‌دهی بافت تاریخی شهر چاره‌ای اندیشیده شود.
علیرضا رزم حسینی با اشاره به این که در کشورهای پیشرفته مرکز شهر به دلیل وجود آثار تاریخی و میراث فرهنگی باارزش ترین و گران ترین منطقه شهر است ، افزود: متاسفانه در کشور ما به مرکز شهر که پیشینه تاریخی و میراث معنوی یک شهر است بی توجهی های بسیاری شده و درک نشده چه ثروت خفته ای در مرکز شهر برای نسل حاضر و آینده وجود دارد.
وی با بیان این که مجموعه بر بازسازی کل بازار از کف تا سقف تصمیم گرفت، تاکید کرد: بازسازی و استحکام بخشی بدنه ها و سقف و معابر اطراف بازار به عنوان محور گردشگری و عملیات تخریب، ترمیم و اجرای سردر و بدنه‌ بازار در یک حرکت جهادی شروع شد.
وی با بیان این که بازار کرمان تاریخ چند هزار ساله دارد، افزود: هر گردشگری برای آشنایی با فرهنگ و ادب و میراث مردم کرمان به بازار تاریخی می آید.
استاندار کرمان با انتقاد از نبود فرهنگ دو شیفته کار کردن مردم کرمان ،از بازاریان خواست با همکاری با شهرداری و سازمان میراث در بازسازی بازار بزرگ کرمان پیوند واقعی بین دولت و ملت ایران را نشان دهند.

چاپ چاپ