روابط اصفهان و رومانی محدود به تفاهم‌نامه خواهرخواندگی نباشد
جمالی نژاد در دیدار هیئت دیپلماتیک رومانی:

روابط اصفهان و رومانی محدود به تفاهم‌نامه خواهرخواندگی نباشد...

تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2015 - اختصاصی, از سراسر ايران, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار اصفهان با اشاره زمینه‌های برقراری ارتباط میان دو کشور ایران و رومانی بیان داشت: در حال حاضر در عرصه‌های زیرساختی، گردشگری، فناوری اطلاعات و خدمات شهری زمینه‌های رابطه میان این دو کشور وجود دارد.
جلسه بررسی زمینه‌های همکاری میان اصفهان و رومانی صبح امروز در دفتر شهردار اصفهان برگزار شد در این دیدار شهردار اصفهان به استقبال هیات دیپلماتیک کشور رومانی رفت تا برای چندمین بار در چند هفته اخیر میزبان کشورهایی باشد که شاید در گذشته کمتر به اصفهان می‌آمدند.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، دکتر مهدی جمالی نژاد در دیدار با هیئت دیپلماتیک کشور رومانی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده شهر اصفهان، اظهار داشت: استان اصفهان یکی از استان‌های مرکزی ایران به شمار می‌رود که در نقطه مرکزی کشور واقع‌شده و دارای جذابیت‌های بالایی در عرصه گردشگری است.
وی با اشاره به پتانسیل‌های بالای صنعتی و تاریخی اصفهان بیان داشت: به تازگی شهر اصفهان به عنوان یک شهر صنایع‌دستی ثبت شده و از همین رو در این زمینه دارای پتانسیل خوبی است.
جمالی نژاد در ادامه با اشاره به خواهرخواندگی اصفهان با شهر یاش رومانی گفت: ارتباط ایران و رومانی در سال‌های اخیر رابطه‌ای مثبت و قابل‌توجه بوده است.
شهردار اصفهان ادامه داد: این دو کشور تا کنون با اعزام گروه‌های فرهنگی و هنری روابط دوستی میان خود را افزایش داده‌اند.
وی با بیان اهمیت برقراری ارتباط اقتصادی و بازرگانی بین ایران و رومانی تأکید داشت: متأسفانه در چند سال اخیر ارتباط اقتصادی میان دو کشور کم بوده است که انتظار می‌رود اکنون که در دوران پسا تحریم به سر می‌بریم ارتباطات بازرگانی و اقتصادی میان دو کشور افزایش یابد.
شهردار اصفهان در خصوص زمینه‌های برقراری ارتباط میان دو کشور ایران و رومانی نیز اظهار داشت: زمینه‌های خوبی در مسائل زیرساختی، گردشگری، فناوری اطلاعات و خدمات شهری وجود دارد که می‌توان با توجه به نیازهای موجود همکاری کرد.
جمالی نژاد تصریح کرد: با توجه به تفاهم‌نامه خواهرخواندگی اصفهان و یاش، می‌توان خیلی از مسائل موجود را در قالب همین تفاهم‌نامه عملیاتی کرد البته ارتباط میان دو کشور تنها محدود به اصفهان-یاش نیست.
شهردار اصفهان بیان داشت: برای برقراری ارتباط، ما در تمام حوزه‌های شهری اعلام آمادگی می‌کنیم و امیدواریم با در نظر گرفتن بندهای توافقنامه‌های گذشته، بتوانیم روابط خوبی داشته باشیم.

چاپ چاپ