تاریخ انتشار: 20 سپتامبر 2015 - اخبار

ایمن سازی ۷۰ مدرسه شمال شرق تهران در آستانه بازگشایی مدارس...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ از ایمن سازی مدارس در طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد و گفت: در طرح پروژه خط سفید ۷۰ مدرسه منطقه ۴ برای تردد دانش آموزان ایمن سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ مهدی اناری با بیان این خبر گفت: در آستانه فرارسیدن ماه مهر و به منظور افزایش ایمنی تردد دانش آموزان، ده ها طرح ترافیکی با رویکرد خط سفید در اطراف ۷۰ مدرسه منطقه ۴ اجرا و سایر مدارس نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در طرح استقبال از مهر ۹۴ فعالیت ها در سه بازه زمانی شامل اول شهریور تا ۱۵ شهریور، از ۱۵ شهریور تا ۳۱ شهریور و از اول مهر تا ۱۵ مهر ماه اجرایی می شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ در ادامه افزود: فعالیت های این سه بازه زمانی شامل نگهداشت مسیر و ایستگاه های خطوط BRT، نگهداشت ایستگاه های اتوبوس و تاکسی، نگهداشت پایانه ها،ایمن سازی پایانه ها و ایمن سازی و نگهداشت تجهیزات و علائم ترافیکی است.
وی گفت: پیش بینی می شود تا پایان این مدت تعیین شده خط کشی بلوک عابرپیاده در بیش از ۱۹۰۰ بلوک و خط کشی محوری در۱۱۷ متر اجرایی شود.
اناری افزود: نصب و شستشوی تابلوهای عبور دانش آموز ، تابلوهای محدودیت سرعت و علایم ترافیکی در جلو و اطراف ۷۰ مدرسه نصب شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه به شناسایی مدارس پر خطر اشاره کرد و گفت: به منظور افزایش ایمنی تردد دانش آموزان و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی در محدوده معابر اطراف و در حوزه نفوذ مدارس، نسبت به ایمنس سازی و اجرای تمهیدات ترافیکی در جلو و اطراف ۷۰ مدرسه اقدام شد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد :با مجموعه اقدامات و فعالیت های صورت گرفته توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه، شاهد روانی ترافیک، تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه و تردد امن تر دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید خواهیم بود.
پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ