تاریخ انتشار: 21 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار اقتصادی

سایت “جبهه در این نزدیکی” در منطقه ۱۵ رونمایی شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۱۵ در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس از سایت نمایشگاهی”جبهه در این نزدیکی” رونمایی کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، دکتر انجمنی در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: این نمایشگاه از ۳۱ شهریور افتتاح و به مدت ۷ روز پذیرای علاقمندان خواهد بود. وی با اشاره به اینکه در این سایت اتفاقات دوران دفاع مقدس با مشارکت مردم بازدید کننده از نمایشگاه بازسازی می شود، افزود: سازماندهی، تجهیز، صبحگاه، آموزش، اعزام، عبور از معبر، خط مقدم و فتح خاکریز دشمن از جمله قسمتهای داخلی این نمایشگاه است.
شهردار منطقه افزود: سایت”جبهه در این نزدیکی” در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع با برپایی ۲۰ چادر برای اسکان و اقامت خانواده های مراجعه کننده، ۷ غرفه فرهنگی ، بیمارستان صحرایی و بازسازی پلان های مختلف دفاع مقدس طراحی شده و شهروندان پس از گردان بندی در تمام مراحل پیش بینی شده جبهه شامل تیراندازی، انفجار و … شرکت می کنند.
دکتر انجمنی با اشاره به اینکه این نمایشگاه با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوان با سختی های دوران دفاع مقدس برپا شده است افزود: این سایت روزانه ۵ سانس( دو سانس پیش از ظهر، ۲ سانس بعد از ظهر و یک سانس بعد از نماز مغرب) و در هر سانس با ظرفیت ۲۰۰ نفر اجرای برنامه خواهد داشت و برنامه ها به گونه ای پیش بینی شده که تمام اقشار مردم بتوانند از آن بهره مند شوند.
به گفته وی در هر سانس اجرا تعداد ۵۰ نیروی عملیاتی به عنوان بازیگر به همراه شهروندان در برنامه ها حضور داشته و عملیات پیش بینی شده را هدایت می کنند.
شهردار منطقه یادآور شد: همه ساله همزمان با هفته دفاع مقدس ستاد بزرگداشتی با مشارکت شهرداری منطقه ۱۵، ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر و فرهنگسرای خاوران با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تشکیل و ویژه برنامه هایی را اجرا می کند که راه اندازی سایت “جبهه در این نزدیکی ” از جمله کار مشترک این ستاد است که با توجه به شبیه سازی صورت گرفته از صحنه های جنگ تحمیلی پیش بینی می شود با مشارکت حداکثری شهروندان روبرو شود.
دکتر انجمنی در ادامه یادآور شد: قصد ما از برپایی نمایشگاه این است که فرهنگ جبهه را به فضای مدیریت و کارمان بیاوریم و بگوییم که در شرایط کنونی هم اگر با همان روحیه جبهه و جهاد و اخلاص و از خود گذشتگی رزمندگان کار کنیم قطعا موفق خواهیم شد.
سرهنگ غفاریان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر نیز در این نشست با اشاره به مقاومت و ایستادگی رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس و یادآوری رشادتها و دلاوریهای ایشان در پیروزی جنگ تحمیلی گفت: شهروندان جهت شرکت در برنامه های نمایشگاه می توانند به صورت ثبت نام حضوری یا از طریق سامانه فرهنگسرا اقدام کنند.
به گفته وی نمایشگاه در دو قالب رزمایش و برپایی غرفه های یادیاران، زن در جبهه، نهضت علمی، مقاومت و پایداری، بسیج سازندگی، عاشقان مبارزه با صهیونیسم و … برگزار می شود و در ۲۰۰ پایگاه سطح منطقه نیز برنامه هایی نظیر شب شعر، شب خاطره، یادواره شهدای محله- آبروی شهدا، سرکشی به خانواده های معظم شهدا و جانبازان و … به اجرا در می آید.
وی در ادامه به برگزاری ویژه برنامه بازسازی غدیر به مناسبت عید غدیر اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا کاروان های حجه الوداع در زمین مجاور پایانه خاوران به اجرای برنامه خواهند پرداخت تا دفاع مقدس را به غدیر پیوند دهیم و بگوییم دفاع مقدس از ولایت جدا نیست.
این گزارش حاکیست، آشتیانی رییس فرهنگسرای خاوران نیز در این برنامه به تشریح برنامه های این مرکز در هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: برپایی نمایشگاه کتاب، نگارخانه عکس، پوستر و آثار حجمی، اجرای تاتر خیابانی، رونمایی از ۵ قطعه موسیقی در بخش جمعی و برگزاری ضیافت ستارگان ۷ شهر، ۷ محله و هم عهدی با شهدا از جمله برنامه های اجرایی در سطح منطقه است.

چاپ چاپ