همراه‌سرای جواد الائمه(ع) افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6

همراه‌سرای جواد الائمه(ع) افتتاح شد

تاریخ انتشار: 21 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

اولین همراه‌سرای محلات مرکزی شهر تهران به طور رسمی با حضور شهردار منطقه ۶ و قائم مقام وزیر بهداشت به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، اولین همراه‌سرا در مرکز پایتخت برای خدمت‌رسانی به همراهان مراجعان بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز طبی کودکان آماده سازی و به بهره‌برداری رسید.
مراسم بهره‌برداری این همراه سرا با حضور سیدمحمد هادی ایازی، قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت کشور و عظیم بابایی شهردار منطقه ۶ تهران به همراه جمعی از مسئولین بیمارستان‌های تابعه برگزار شد.
در این مراسم بابایی با اشاره به این که در محدوده منطقه ۶ حدود ۱۱ بیمارستان، مراکز درمانی و کلینیک تخصصی وجود دارد، گفت: این امر باعث می‌شود تا بسیاری از افراد از شهرستان‌های مختلف برای درمان به این مراکز درمانی مراجعه کنند، در این رابطه مدیریت شهری با تامین و تجهیز ساختمانی در خیابان قریب مقابل بیمارستان امام خمینی(ره) همراه سرای جواد الائمه (ع) را تجهیز و آماده سازی شد.
به گفته شهردار منطقه ۶، این اولین همراه سرای محلات مرکزی شهر تهران است که همراهان بیماران می‌توانند به صورت رایگان و بدون هیچ مشکلی از آن بهره‌مند شوند.
بابایی خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه ۶ پیش از این برای اسکان موقت همراهان بیماران از هتل اورین، واقع در کارگر شمالی برای اسکان همراهان بیماران استفاده می‌شد.
شهردار منطقه ۶ تهران با اشاره به این که با توجه به نیاز همراهان مدت اسکان تعیین می‌شود، افزود: با توجه به طول درمان بیماران و نیاز همراهان، با هماهنگی مددکاران بیمارستان مدت اسکان مشخص خواهد شد.
بابایی خاطر نشان کرد: ما برای اسکان مسافران و همراهان بیماران بستری در بیمارستان‌ها همه جوانب را در نظر گرفته‌ایم، امکانات اولیه برای خدمات رسانی به شهروندن مهیاست.
وی از ایجاد شرایط مطلوب در این همراه‌سرا خبر داد و گفت: امیدوارم با این اقدام مشکل همراهان بیمار در منطقه حل و شرایط مطلوبی برای اسکان مسافران و خانواده‌های بیماران مهیا شود‌.
گفتنی است ۱۲۰ تخت در این مرکز قرار دارد که به نظر می‌رسد بتواند نیاز کامل را برای مراجعین این بیمارستان‌ها رفع کند.

چاپ چاپ