همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛

جشنواره “آبی ترین وصال” بیاد شهیدان، دریاچه شهدای خلیج فارس را معطر می کند...

تاریخ انتشار: 21 سپتامبر 2015 - اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۲۲ در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ها گفت: « این جشنواره با محوریت معرفی مجاهدت های نیروی دریایی سپاه در صحنه دفاع مقدس و بازسازی جنگ های آبی در راستای دفاع از کیان کشور عزیزمان در حوزه خلیج فارس برگزار می شود.»
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، قاسم مولایی شهردار منطقه در جمع دهها خبرنگاری که از روزنامه ها، خبرگزاریها و دیگر رسانه های گروهی حاضر شده بود از برگزاری جشنواره ۲۰ روزه آبی ترین وصال در پردیس تفریحی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد. این جشنواره در دو بخش از ۳۱ شهریور تا ۷ مهر و از ۸ تا ۲۰ مهرماه با مشارکت شهرداری تهران، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه تهران و بسیج در دریاچه برگزار می شود.
مولایی در این برنامه گفت: « این برنامه فرصتی است تا عداوت رژیم بعث و دیگر کشورهای حامی آن در جنگ با ایران همچون آمریکا و اسرائیل را به مردم گوشزد کنند. بخش اول این جشنواره با استقرار نمایشگاه و بخش دوم آن از ۸ مهر ماه و همزمان با عید سعید غدیر آغاز شده و با برنامه های ویژه ای همراه خواهد بود. جشنواره آبی ترین وصال در فضایی بالغ بر ۳۰ هکتار در دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار می شود. این جشنواره نمایشی عملیاتی است و با استتقرار تجهیزات و ادوات نیروی دریایی سپاه همچون قایق های تندرو و همچنین موشک های کرم ابریشم را نمایشی عظیم و بیادماندنی را به منصه ظهور خواهد رساند. »
مولایی در این نشست خاطر نشان کرد: « مسائل زیست محیطی دریاچه شهدای خلیج فارس در مدت زمان برگزاری نمایشگاه «آبی ترین وصال» مدنظر قرار گرفته شده چون حفظ محیط زیست دریاچه برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما تمام جوانب آن را سنجیده ایم.»
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود تاکید کرد: « همه ساخت و سازها در منطقه بر اساس قوانین و مقررات همچنین طبق استانداردها خواهد بود. اکنون ۵ قطعه زمین از سوی شهرداری در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته و با اینکه ساخت و ساز مدرسه بر عهده شهرداری نیست، اما گامهای جدی برای تامین سرانه های آموزشی در منطقه ۲۲ برداشته است تا شرایط رفاه شهروندان بیش از پیش مهیا شود.»
در پایان این نشست خبری نیز جلسه پرسش و پاسخی میان شهردار منطقه و خبرنگاران رسانه ها برگزار شد.

چاپ چاپ