هر گونه هزینه مادی و معنوی درهفته دفاع مقدس، یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده است
به گزار ش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر

هر گونه هزینه مادی و معنوی درهفته دفاع مقدس، یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده است...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

بزرگداشت دفاع مقدس محمل ساختن جریان و مرامی است که به شالوده اساسی نظام کشورتبدیل شده است

به گزار ش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر نشست هم اندیشی مسئولان در دفتر حمیدآزمو ده شهرداربهشهرجهت برگزاری هرچه با شکوهتر برنامه های هفته دفاع مقدس و واقعه غدیربرگزار گردید.
حمیدازموده شهردار بهشهر در این نشست با اشاره به اینکه بزرگداشت هفته دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت صرف یادآوری خاطرات مربوط به دو دهه ی پیش نبوده ، بلکه محملی برای بارور ساختن جریان و مرامی است عنوان داشت :
بزرگداشت هفته دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غنای فرهنگی است که در یک دوره ی سخت هشت ساله برای کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه عملی و نظری استواری برای آینده این ملت باشد، پشتوانه ای که آکنده از شهامت ، ایثار ، حماسه و ایمان میباشد.
شهردار بهشهر ادامه داد:
هر گونه هزینه مادی و معنوی برای بزرگداشت این هفته، یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده این کشور است و نمایشگر این که ما ملتی هستیم که چنین تجربه بی نظیر و استثنایی در طول تاریخ بشریت را فراموش نمی کنیم و از آن دریای بیکران ، می توانیم تا سالیان سال ، نهال های تشنه و جوان کشور را آبیاری کنیم.
فرمانده پایگاه مرسلین شهرداری بهشهر اذعان داشت:
هیچ ملتی در جهان سلحشوری های خود را برای حفظ و صیانت از هویت و شرف خود فراموش نمی کند امروز ملت بزرگ ایران اسلامی به واسطه پایبندی به ارزش های شریف انسانی توانسته هویت و عزت خود را در ژرفای تاریخ بشریت و ملت ها به ساحل برساند و فرهنگ انسانی – اسلامی خود را در کوران انواع تهاجمات فرهنگی ، ضد فرهنگی، نظامی و …حفظ کند . همه می دانند دفاع مقدس یک برخورد نظامی نبود بلکه برخورد آرمان های ملت ایران اسلامی با دشمنان بود که شکل گرفت .
در ادامه سرهنگ علی نجفی فرمانده سپاه ناحیه بهشهر خاطر نشان کرده است که:
دفاع مقدس، دفاع از ارزش های اسلامی و جهاد مقدس علیه کفر و الحاد بود . آیا می شود تصور کرد که ما گوشه ای از تاریخ اسلام را نادیده گرفته و دور بریزیم ؟ آن هم برهه ای از تاریخ آن را که سراسر حماسه و افتخار برای رزمندگان اسلام، پاسداشت ارزش های دفاع مقدس ، پاسداری از آرمان های اسلامی است و این امری ضروری و واجب است .
وی ادامه داد:
وقتی که سخن از ضرورت و پاسداشت ارزش های دفاع مقدس است ، دو مقوله متفاوت توامان مطرح می شود ، انزجار و بیزاری از جنگ طلبی و تجاوز دشمن . نسل های آینده ما حق دارند دشمنان خود را بشناسند و در ضمیر تاریخی خود احساس تنفر نسبت به دشمنان و تمام کسانی داشته باشند که در سخت ترین شرایط می خواستند با ناجوانمردانه ترین شکل ممکن، موجودیت ملت مسلمان و تاریخی ایران اسلامی را به مخاطره اندازند سوی دوم قضیه بحث دفاع بوده همه ملت ها برای ایجاد انگیزه و برانگیختن حس شجاعت و هویت بخشی به جوانان و تداوم هنجارهای اجتماعی نیازمند دمیدن روح شجاعت و شهامت در نسل های آینده خود هستند وخوشبختانه تاریخ سراسرافتخار هشت سال دفاع مقدس سفره ای رنگین ازباورها و ارزش های والای انسانی است که هرکدام به تنهایی برای به حرکت در آوردن عزم ملی کفایت می کند .
در پایان روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهربرنامه های دفاع مقدس را به شرح ذیل اعلام داشته است:
برگزاری نمایشگاه عکس شهدای دفاع مقدس ویژه شهدای بهشهر
نمایشگاه عکس از تشییع شهدای غواص ( سوژ ه های تشییع )
مراسم دعای توسل درارامگاه شهدای غواص
نصب فرهنگنامه شهدا شهرداری بهشهر
برپایی نمایشگاه اروند رود با همکاری پایگاه بسیج امام حسین (ع)
مراسم پیاده روی با همکاری سپاه و اداره ورزش و جوانان بهشهر
دیدار با خانواده شهدا
آذین بندی شهر و نصب المان درسطح شهر و سایر برنامه ها

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر

چاپ چاپ