به مناسبت عید سعید قربان صورت می گیرد :

فعالیت جایگاه بهداشتی عرضه بیش از ۱۵۰۰ راس دام زنده در منطقه ۱۰ تهران...

تاریخ انتشار: 23 سپتامبر 2015 - اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون امور شهری و محیط زیست منطقه از برپایی جایگاه بهداشتی عرضه بیش از ۱۵۰۰ راس دام در خیابان رنجبر در روزهای عرفه و عید قربان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، مهرداد زنگنه فر معاون امور شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: طبق هماهنگی های انجام شده با سازمان میادین میوه و تره بار، همزمان با روزهای عرفه و عید قربان جایگاه عرضه بهداشتی دام به مساحت ۴ هزار متر مربع در انتهای خیابان جیحون، خیابان رنجبر، نرسیده به خیابان نوری با ۱۲ آغل عرضه دام برپا می شود.
وی افزود: توزیع دام با قیمت مصوب سازمان میادین از ظهر روز چهارشنبه یکم مهر ماه و همزمان با روز عرفه آغاز و تا بعداز ظهر همان روز ادامه خواهد داشت همچنین در روز عید سعید قربان نیز عرضه دام از صبح تا عصر ادامه خواهد داشت.
زنگنه فر با بیان این که ضمن ایجاد فضاها و امکانات بهداشتی مناسب تدابیر لازم برای حفظ سلامت شهروندان فراهم شده افزود: در مکان های عرضه بهداشتی دام یک گروه ویژه شامل ذابح، ناظرین ذبح شرعی و کارشناسان دامپزشکی حضور خواهند داشت و بر سلامت دام های موجود نظارت می کنند تا از بروز عوارض احتمالی و مخاطره آمیز بیماری های مشترک بین انسان و دام و نیز آلودگی های زیست محیطی جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: تمام ضایعات دام ها با انتقال به مخازن بزرگ، بسته بندی شده و سریعا به خارج از محیط منتقل می شود همچنین اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی برای تهیه دام بهداشتی از طریق نصب بنر و پلاکارد انجام شده است.
به گفته وی، با توجه به استقبال صورت گرفته توسط خانواده ها در سال های گذشته امسال با ایجاد ساختار جدید فضای مناسبی برای اسکان و استراحت خانواده ها در نظر گرفته شده است .

چاپ چاپ