شهردار قم: عرفه، روزی که فرشتگان شاهد بخشش آدمیان هستند

شهردار قم: عرفه، روزی که فرشتگان شاهد بخشش آدمیان هستند

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار قم در پیامی به مناسبت روز عرفه و فرا رسیدن دهه ولایت، ضمن گرامیداشت این روز بزرگ از همه شهروندان و زائران خواست در مسیر تحقق قم، آرمانشهر شیعی گام بردارند.
متن پیام دکتر سقائیان‌نژاد بدین شرح است:
عرفه است؛ روزی بس بزرگ و بس ناشناخته برای این جهانیان و روزی که ابراهیم خلیل، جبرئیل امین را پس از آنکه مناسک حج آموخت به ندای «معرفت» جواب داد.
عرفه را می‌توان نفحات قدسی انوار الهی حضرت دوست بر بندگان خاکی او دانست؛ روز نیایش به درگاه حق و تقرب جستن به او از مسیر حقیقت؛ باید قدرش دانست و چون قدر، گرامیش‌ داشت که نبی اکرم(ص) فرمود «اِنَّ لِرَبِّکُمْ فِی اَیّامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٌ اَلا فَتَعَرَّضُوا لَها»
آورده اند که شب و روز عرفه مقامی بس عظیم دارد چنان که از لیالی متبرکه و شب مناجات با قاضی الحاجات است و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است و کسی که آن شب را به عبادت بسر آورد، اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد، بسا بهتر برای اهل ایمان که این چنین روزهایی را گرامی داشته و در انجام اعمال وارده بکوشند که خیر دنیا و آخرتشان در آن است.
عرفه روزی است که خداوند عالمیان، فرشتگان را شاهد می‌گیرد بر بخشش گناه بندگان توبه کننده به همین سبب است که توصیه به دعا و نیایش در این روز بسیار فراوان و با تاکید زیاد آورده شده و مسلمانان را به توبه در «عرفه» فرا خوانده‌اند.
این روز آغاز یک دهه پر خیر و برکت برای امت اسلامی و شیعی نیز هست؛ فردایش «قربان» است و بندگی و دهه‌اش «غدیر» است و دل سپردگی؛ بندگی خدا و دل سپردگی به ولی خدا؛ دهه‌ای مزین به نام «ولایت» که این روزها بیش از هر زمانی تمسک به آن جزو نیازهای اساسی هر اهل ایمانی است.
امید است در «عرفه» امسال، دوشادوش یکدیگر و با اتکا به شعار ولایی «همدلی و همزبانی»، غسل باطنی از همه تفرقه‌ها و دو گانگی‌ها نماییم و سر بر آستان دوست، به آبادانی شهری بپردازیم که آشیانه اهل بیت(ع) است و مأمن فرزندان آنها.
در این مسیر، مدیریت شهری قم بر خود فرض می‌داند زمینه‌های این همدلی و اشتراک عمل را در همه ابعاد فراهم کرده و پیشگام جبهه عمران و بهسازی این کلانشهر و آرمانشهر شیعی باشد.
دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد
شهردار قم

۱۳۹۴/۰۶/۳۱
اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم

چاپ چاپ