با حضور شهردار منطقه و تنی چند از همراهانش؛

زنگ آغاز سال تحصیلی در منطقه ۲۲ در مدرسه متانت نواخته شد...

تاریخ انتشار: 25 سپتامبر 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۲۲ در مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه متانت گفت: « آرامش امروزمان را مدیون دانش آموزانی هستیم که همزمان با شروع جنگ تحمیلی، قلمهایشان را زمین گذاشتند و برای دفاع از این مرز و بوم راهی جبهه های نبرد شدند. »
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، در این مراسم که در مدرسه متانت واقع در ناحیه ۲ و با حضور شهردار منطقه و تنی چند از همکارانش همچنین میرشفیعی رییس آموزش و پرورش مناطق ۵ و ۲۲ ، مسئولان نیروی انتظامی و …. برگزار شده بود، قاسم مولایی شهردار منطقه با استقرار در جایگاه سخنران خطاب به دانش آموزان گفت: « برای ۳ موضوع به شما تبریک می گویم؛ اول آغاز سال تحصیلی جدید که امروز اولین روز آن و به نوعی بیادماندنی ترین روز سال تحصیلی هم محسوب می شود، دوم اعیاد سعید قربان و غدیر که در پیش روست و سوم به مناسبت هفته دفاع مقدس که بهانه ای است برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره دلاور مردان شهید، جانباز، ایثارگر و آزاده ای که از همه چیزشان برای آزادی این مرز و بوم گذشتند. همانها که برای آسایش و آرامش هموطنانشان، قدم به جبهه های نبرد گذاشتند و در سرمای غرب و در گرمای جنوب کشور، مردانه در مقابل نفوذ دشمن ایستادگی کردند و امروز ما باید به آنان تاسی کنیم. »
وی در ادامه صحبتهای خود افزود: « فیلمهایی که طی این هفته از تلویزیون پخش می شود، داستان و قصه پردازی برای سرگرم کردن من و شما نیستند بلکه روایتی واقعی از اتفاقاتی هستند که در جنگ رخ داده است. »
مولایی در میان صحبتهایش از دانش آموزان مدرسه ابتدایی و راهنمایی متانت خواست، شنیده هایشان را از جنگ، شهادت، دفاع مقدس و … بنویسند تا شهرداری منطقه همزمان با روز دانش آموز، به برگزیده ترین تعاریف جوایزی اهدا کند.
زنگ مهر نیز به مناسبت همزمانی هفته دفاع مقدس و روز اول سال تحصیلی در اقدامی نمادین توسط مادر بزرگوار شهید محمد مروتی نواخته شد.
سپس شهردار و همکارانش همچنین رییس آموزش و پرورش منطقه ۵ و ۲۲ همراه با دانش آموزان به کلاس رفتند و دقایقی به یاد روزهای تحصیل خود، پشت میزهای دانش آموزی نشستند و با دیگر دانش آموزان عکس یادگاری ثبت کردند.

چاپ چاپ